قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

ارزشیابی مدارك خارجی مشروط به تشكیل پرونده در سامانه سجاد شد

ارزشیابی مدارك خارجی مشروط به تشكیل پرونده در سامانه سجاد شد

به گزارش قائم اداره كل امور دانش آموختگان با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود: جهت هرگونه ارزشیابی مدارك تحصیلی تشكیل پرونده الكترونیكی در سامانه سجاد سازمان امور دانشجویان ضروری می باشد.به گزارش قائم به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان در اطلاعیه این اداره کل آمده است: متقاضیان ارزشیابی مدارک تحصیلی می بایست با مراجعه به آدرس https: //portal.saorg.ir/registration-the-applicant ثبت نام و جهت تشکیل پرونده الکترونیکی در اداره کل امور دانش آموختگان بمنظور ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی به بخش خدمات سامانه مراجعه کنند.
متقاضیان می توانند جهت ثبت نام اولیه به آدرس https: //portal.saorg.ir/registration-the-applicant مراجعه و بعد از انجام ثبت نام، جهت تشکیل پرونده الکترونیکی در اداره کل امور دانش آموختگان بمنظور ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی به بخش خدمات سامانه مراجعه کنند.
فرآیند ثبت نام همراه با جزئیات تکمیلی در بخش راهنمای استفاده از سامانه در سایت مذکور قابل مشاهده می باشد.
همچین متقاضیان پیش از ثبت نام در سامانه، اعتبار دانشگاه محل تحصیل و نیز ضوابط و مقررات عمومی مندرج در وب گاه این اداره کل به آدرس grad.saorg.ir را مطالعه کرده و در صورت احراز اعتبار محل تحصیل و مطابق بودن مدارک تحصیلی ستاندن شده با ضوابط و مقررات یاد شده، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
در صورت عدم احراز شرایط یاد شد، هزینه پرداخت شده جهت ارزشیابی عودت داده نمی گردد. همین طور متتقاضیان از بارگذاری کپی ناخوانا و یا ناقص مدارک جداً خودداری کرده و چنانچه کلیه مقاطع تحصیلی، خارج از کشور ستاندن شده باشد لازم است نسبت به ثبت درخواست هر مقطع بطور جداگانه اقدام گردد.
بررسی و ارزشیابی مدارک مربوط به رشته های پزشکی و پیراپزشکی به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است بدین سبب از بارگزاری مدارک مربوط به این رشته ها خودداری شود.
متقاضیان می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در بازیابی اطلاعات و یا ثبت درخواست با کارشناسان بخش پشتیبانی سامانه بوسیله لینک https: //portal.saorg.ir/online-support و یا کارشناسان حوزه مربوطه در ارتباط باشند.


منبع:

1399/03/29
11:39:32
5.0 / 5
2591
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳