قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
یك مقام مسئول خبر داد:

آخرین تصمیمات درباره دانشجویان تعلیق شده دروس معارف

آخرین تصمیمات درباره دانشجویان تعلیق شده دروس معارف

قائم: دبیر كمیسیون رسیدگی به تخلفات آموزشی مركز آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاهها تصمیمات این كمیسیون در مورد كاربران تعلیق شده (دروس معارف) را اعلام نمود.به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، امیری طلب، دبیر کمیسیون رسیدگی به تخلفات آموزشی تصمیمات این کمیسیون در مورد کاربران تعلیق شده (دروس معارف) را شرح داد.
وی با اشاره به درخواست های مختلف دانشجویان تعلیق شده و اعلام ندامت از تخلفاتی که انجام داده اند اظهار داشت: مشی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در خصوص ایجاد امکان جبران برای دانشجویان متخلف است و در این راستا فرصت مجددی در سامانه بوجود آمده است تا متخلفین ضمن دریافت اخطار و تکمیل تعهدنامه، از راه گذراندن مجدد درس های مجازی، تخلفات خویش را جبران کنند.
وی اضافه کرد: این دوره از ۲ تیرماه شروع شده و تا ۲۰ تیرماه ادامه دارد و پس از این تمدید نمی گردد.
دبیر کمیسیون رسیدگی به تخلفات آموزشی مرکز آموزش مجازی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، در پاسخ به این سؤال که "تعداد جلسات جبرانی که تعلیق شدگان باید بگذرانند چقدر است؟ " اظهار داشت: تعداد جلسات توسط استاد مربوطه یا گروه معارف دانشگاه تعیین خواهد شد. بنابر این لازم است دانشجویان پیش از گذراندن دروس با استاد یا گروه معارف دانشگاه خود هماهنگی های لازم را انجام دهند. همینطور درس هایی که متخلفین قبلاً در سامانه گذرانده بودند باطل شده است و نمی توانند از آن درس ها گواهی دریافت نمایند و صرفا درس های جدیدی که می گذرانند به استاد مربوطه یا گروه معارف گزارش خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر این سوابق متخلفین در سامانه ثبت شده است که در ترم های بعدی هم مورد توجه و نظارت جدی تر خواهند بود و در صورت ارتکاب هرگونه تخلف بدون بخشایش به کمیته انضباطی دانشگاه معرفی خواهند شد.
وی در ادامه با اشاره به این که فعالیتهای آموزشی دانشجویان به صورت مداوم تحت نظارت سامانه هوشمند قرار دارد و در صورت ارتکاب تخلف، از سوی سامانه تعلیق خواهند شد، اضافه کرد: همینطور تمامی کانال ها، گروه های مختلف و اعضای آنها از سوی دستگاه های ذیربط به صورت مداوم تحت پایش و بررسی قرار دارند و در زمان مناسب و بر مبنای اولویت بندی مورد برخورد قانونی قرار خواهند گرفت.
امیری طلب اضافه کرد: ازاین رو سفارش می شود دانشجویان پیش از دریافت اخطار انضباطی و یا تعلیق از این گروه ها خارج گردند. همینطور کافی نت ها و افراد سودجو هم مورد شناسایی قرار گرفته اند که در مرحله برخورد قضایی قرار دارند. بنابر این به دانشجویان سفارش می شود که از اعتماد و در اختیار قرار دادن کد ملی و کلمه عبور خود به اینگونه افراد جداً پرهیز کنند. تا بعنوان متخلف شناسایی و تعلیق نشوند.

1399/04/18
13:46:22
5.0 / 5
2670
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴