قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون آموزشی تربیت مدرس:

اعلام زمان برگزاری دروس عملی

اعلام زمان برگزاری دروس عملی

به گزارش قائم معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: تقویم جدید دانشگاه با سه هفته تاخیر تنظیم شده و زمان برگزاری امتحانات ۲۱ تیر تا ۸ مرداد خواهد بود.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمدرضا کلباسی در این جلسه شورای دانشگاه تصریح کرد: با عنایت به موج دوم انتشار کرونا در کشور، بحث امتحانات حضوری به صورت مرحله ای و لایه بندی که پیش از این مطرح شده بود، منتفی شد و هم اکنون به علت شرایط پیش آمده، همه دانشگاه ها برگزاری آزمون مجازی را در دستور کار خود قرار دادند و ما هم با عنایت به فرصت محدودی که داشتیم دستورالعملی در این حوزه تدوین کردیم و در سامانه معاونت آموزشی نحوه برگزاری آزمون مجازی، سامانه رفع اشکال و سوالات احتمالی را بارگذاری کردیم.
وی تصریح کرد: بر مبنای اعلام وزارت علوم مقرر شد ارزیابی دانشجویان فقط بر اساس آزمون آخر ترم نباشد و فعالیتهای طول ترم دانشجویان هم مدنظر قرار گیرد.
معاون آموزشی دانشگاه اضافه کرد: ما تمام آئین نامه ها را بر اساس اصل اعتماد به استاد تدوین کردیم و در نهایت فرد تصمیم گیرنده در اعلام نمره خود اساتید خواهند بود و معاونت آموزشی دخالتی در نحوه نمره دهی اساتید نخواهد داشت و ملاک نمره هم از صفر تا ۲۰ تعیین شده است.
کلباسی خاطر نشان ساخت: تقویم جدید دانشگاه با سه هفته تاخیر تنظیم شد و زمان برگزاری امتحانات از ۲۱ تیر تا ۸ مرداد خواهد بود. بحث غیبت و تقلب در امتحانات هم تابع مقررات انضباطی دانشگاه است و اگر بحث تقلب برای استادی محرز شود برپایه مقررات انضباطی با دانشجوی متخلف برخورد قانونی خواهد شد.
وی با اشاره به نحوه برگزاری دروس عملی دانشجویان کارشناسی ارشد اظهار داشت: قرار بود در فاز دوم بعد از دانشجویان دکتری، کلاس های دروس عملی برای دانشجویان کارشناسی ارشد هم برگزار گردد که متاسفانه به علت موج دوم انتشار کرونا هم اکنون منتفی است و امکان دارد با عنایت به شرایط این امر به نیمه دوم مرداد ماه یا اوایل شهریورماه موکول گردد.
وی خاطرنشان کرد: سامانه رسمی دانشگاه برای برگزاری آزمون سامانه LMS و adobe connect است چون قابل رصد و ارزیابی از جانب معاونت آموزشی خواهد بود و انواع آزمون تستی، تشریحی و... در آن قابل اجرا می باشد.
در ادامه دکتر هاشمی ملایری مدیر دفتر آموزش های آزاد هم در سخنانی تصریح کرد: تابحال دو کارگاه آموزشی جهت آشنایی با سامانه LMS و نحوه برگزاری آزمون مجازی برگزار شده است و کارگاه سوم هم بزودی برگزار می شود. همینطور کلیپ هایی آموزشی به صورت گویا و مشخص جهت آشنایی با نحوه برگزاری آزمون مجازی در سایت معاونت آموزشی قرار داده شده است و آزمون آزمایشی هم طراحی شده تا دانشجویان و اساتید بتوانند در سامانه LMS آزمون مجازی را آزمایش نمایند.
وی از طریق اندازی سامانه ثبت درخواست ۲۴ ساعته اطلاع داد و اظهار داشت: جهت ثبت پرسش ها و مشکلات احتمالی، سامانه ثبت درخواست احتمالی راه اندازی کردیم و کارشناسانی برای این امر اختصاص دادیم که دانشجویان و اساتید بتوانند در این سامانه پرسش های خویش را مطرح و به صورت آنلاین پاسخ خویش را دریافت نمایند.


منبع:

1399/04/20
13:33:02
5.0 / 5
2473
تگهای خبر: آموزش , دكتر , سایت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم