قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون وزیر علوم خبر داد:

20 درصد فضاهای آموزشی دانشگاهها نیازمند مقاوم سازی

20 درصد فضاهای آموزشی دانشگاهها نیازمند مقاوم سازی

به گزارش قائم معاون اداری مالی وزارت علوم اظهار داشت: حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون متر مربع فضای آموزشی داریم كه با عنایت به ضرورت مقاوم سازی فضاهای آموزش عالی حدود ۲۰ درصد آنها احتیاج به مقام سازی دارند.محمد تقی نظر پور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه دانشگاه ها برای جبران كسری بودجه ای كه امسال با آن روبرو خواهند شد اظهار داشت: این كسری بودجه در تمام بخش های كشور وجود دارد باید تلاش نماییم این بحران را طی نماییم.
وی افزود: اعتبار آموزش عالی كل كشور حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده كه سهم آن از كل بودجه هزینه ای كشور حدود ۳.۷ درصد است.
وی افزود: در سال های گذشته این اعتبار حدود ۵.۵ درصد بود ولی امسال علیرغم افزایش ۱۷ درصدی مبلغ بودجه، نسبت آن كاهش پیدا كرده و در مورد بودجه عمرانی آموزش عالی هم میزان آن حدود ۷. ۵ درصد كل بودجه عمرانی كشور است.
معاون اداری مالی وزارت علوم با اشاره به اینكه برای پیشگیری از بروز مشكلات احتمالی در شروع سال تحصیلی جدید از سازمان برنامه و بودجه پیگیر تخصیص بموقع بودجه هستیم، اظهار داشت: سال قبل برای تخصیص صد در صد بودجه تلاش زیادی صورت گرفت و متوسط ۸۷ درصد در سال ۹۷ و ۱۲ درصد هم در سال ۹۸ به صورت تنخواه تخصیص پیدا كرد واز بودجه سال ۹۸ هم تا كنون فقط ۳۷ درصد آن تخصیص پیدا كرده است.
نظرپور اضافه كرد: در بحث حوزه عمرانی هم حدود ۵۰ درصد بودجه تخصیص پیدا كرده كه عمدتاً اوراق یك، دو و سه ساله اسناد خزانه است و ما حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون متر مربع فضای آموزشی داریم كه با عنایت به ضرورت مقاوم سازی فضاهای آموزش عالی حدود ۲۰ درصد آنها احتیاج به مقام سازی دارد.
نظرپور یادآورشد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور، دولت و وزارت علوم تلاش می كنند این كسری ها به حداقل رسیده و از بحرانی كه در مهر ماه داریم گذر نماییم و امیدواریم به مشكلی برنخوریم.

1398/07/09
14:11:09
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: آموزش , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳