قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در دانشگاه های بزرگ صورت می گیرد؛

افزایش ۶۰ درصدی كلاس های مجازی در ترم آینده

افزایش ۶۰ درصدی كلاس های مجازی در ترم آینده

به گزارش قائم معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به افزایش 60 درصدی كلاس های مجازی در ترم آینده دانشگاه ها اظهار داشت: نگران پهنای باند اینترنت برای پوشش كلاسهای مجازی هستیم.سید حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، از بررسی مشکل پهنای باند اینترنت، بعنوان یکی از چالش های اساسی در ترم آینده عنوان نمود و اظهار داشت: این مساله در نشست اخیر معاونان آموزشی دانشگاه های بزرگ کشور عنوان شد و از آنجایی که مسئله پهنای باند اینترنت برای آموزش الکترونیکی سال تحصیلی آینده حائز اهمیت می باشد، موضوع بسیار جدی محسوب می شود.
وی اضافه کرد: تجربه نیمسال تحصیلی گذشته، نشان داد که گلوگاه اصلی در استفاده از روش های یادگیری الکترونیکی و مجازی، نبود دسترسی به پهنای باند مناسب از جانب دانشجویان بوده است. در شرایطی که زیر ساخت های ما در دانشگاه ها به خوبی فراهم شده بود، ولی نبود پهنای باند مورد نیاز دانشجویان و کاربران، آنها را در روند آموزش با مشکلات عدیده ای روبرو ساخت.
حسینی اظهار داشت: به طوریکه در خیلی از دانشگاه ها، تعداد کلاس های کافی برگزار نشد و برخی کلاس های برگزار شده نیز از کیفیت لازم برخوردار نبود.
وی گفت: آنچه که برای ترم آتی پیش رو داریم، شامل موارد گوناگون می شود؛ اولا اینکه معمولا تعداد دروسی را که در نیمسال اول اضافه می نماییم، در مقایسه با نیمسال دوم بیشتر است. ثانیا، باتوجه به تجربه بدست آمده از ترم قبل، اساسا در ترم آینده، با افزایش تعداد کلاس های مجازی روبرو خواهیم بود؛ افزایشی حدودا ۶۰ درصدی که طبیعتا به روی اشغال پهنای باند، تاثیر مستقیم و البته شایان توجهی خواهد داشت.
معاون آموزشی دانشگاه تهران با اعلان اینکه در مواجهه با این مساله و بمنظور کمک به آموزش مجازی، باید تمهیدات لازم و ضروری اندیشیده و نیازها فراهم گردد، اظهار داشت: تقاضای ما به عنوان دانشگاه های بزرگ از مقامات وزارت علوم این است که در این خصوص باید ضعف ها را ترمیم کرد و پوشش داد. هرچند می دانیم رفع چنین مانعی، باید از دستگاه های خارج از وزارتخانه و وزارت ارتباطات پیگیری شود.


منبع:

1399/05/09
11:40:53
5.0 / 5
2110
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم