قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
بیگی نژاد:

توجه به سلامت فردی در دهه محرم با فرهنگ عاشورایی تطابق دارد

توجه به سلامت فردی در دهه محرم با فرهنگ عاشورایی تطابق دارد

به گزارش قائم نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد كه نذورات مردم در محرم سالجاری هم باید در بخش تأمین اقلام خوراكی و توزیع بهداشتی آن و هم در حوزه تأمین اقلام بهداشتی جهت حفظ سلامت فردی افراد جامعه هدایت شود.


هادی بیگی نژاد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به چگونگی هدایت نذورات مردم به سمت مقابله با کرونا در ماه محرم بیان نمود: محرم سالجاری با ایام محرم سال های گذشته هم دارای شباهت بوده و هم دارای تفاوت است. شباهت محرم سال جاری با سال های گذشته این است که در برگزاری اصل عزاداری در این ماه با سال های پیش تفاوتی وجود ندارد، اما آن چه که متفاوت می باشد این است که نباید تجمعات و اجتماعات پرشور همانند سال قبل شکل بگیرد. چون که می تواند سلامتی افراد را به خطر بیندازد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: به همان میزان که تجمعات در محرم سال جاری کمتر شود هزینه های برگزاری مراسم ها هم خود به خود کاسته می شود. در سال های گذشته هم مردم نذوراتی در این ماه داشتند که در میان افراد توزیع می کردند. سال جاری هم باید این کار خیر صورت گیرد اما شاید شیوه آن با سال های گذشته تفاوت کنند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم می تواند نذورات خویش را به در خانه های افراد نیازمند ببرند یا این که آنرا به خیریه ها دهند. در این عرصه هم تمام افرادی که در تبلیغات و فرهنگ سازی در حوزه فرهنگ عاشورایی نقش دارند نظیر مداحان، مبلغان و مسئولان هیات ها دارای مسئولیت هستند تا مراسمات را بگونه ای برگزار کنند تا هم اصل عزاداری حفظ شود و هم مطابق فرهنگ عاشورایی سلامتی فردی به خطر نیفتد.
ایشان در ادامه تصریح کرد: اما این که بگویم که کل نذورات باید در این ماه به تأمین اقلام بهداشتی اختصاص پیدا کند صحیح نیست آن چه ستاد کرونا تعیین کرده است برای جلوگیری از مبتلا شدن شدن به این بیماری رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و شست و شوی مرتب دست ها می باشد. این که در دهه محرم هم به سلامتی فردی افراد دقت کنیم به فرهنگ عاشورایی نزدیک است. اما از طرفی بسیاری از اقشار نیازمند جامعه به غذاهای که در این ماه توزیع می شود چشم دوختند و بنابراین باید نذورات هم در تأمین اقلام خوراکی وتوزیع آن به صورت بهداشتی و هم در تأمین اقلام بهداشتی هدایت شود.1399/05/25
13:47:02
5.0 / 5
1606
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳