قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس سازمان سنجش خبر داد:

احتمال آماده شدن نتایج كنكور زودتر از آبان

احتمال آماده شدن نتایج كنكور زودتر از آبان

به گزارش قائم رئیس سازمان سنجش  و آموزش كشور اظهار داشت: تلاش می نماییم با فشرده سازی پروسه مصاحبه ها و بخش های عملی كنكور 99، نتایج را زودتر از هفته اول آبان ماه اعلام نماییم.به گزارش قائم به نقل از مهر، دکتر ابراهیم خدایی امروز در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی کنکور سراسری ۹۹ گروه آزمایشی هنر در دانشگاه الزهرا و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنکور هنر امروز با ۱۱۳ هزار داوطلب برگزار شده است که تابحال ۱۰۲ هزار داوطلب کارت خودرا دریافت کرده اند و بیش از ۹۰ درصد داوطلبان در آزمون حاضر بودند.
وی اضافه کرد: بر طبق گزارش های رسیده حوزه های سراسر کشور در زمان مقرر آزمون را شروع کردند. فردا کنکور سراسری با برگزاری آزمون در گروه های علوم ریاضی و علوم انسانی و ۵۱۰ هزار داوطلب ادامه می یابد و بعد از آن آزمون تجربی با ۵۹۰ هزار داوطلب و بعد از آن آزمون گروه زبان های خارجی با ۱۷۴ هزار داوطلب برگزار می گردد.
پروتکل های بهداشتی
خدایی اشاره کرد: باتوجه به ابلاغ پروتکل های بهداشتی حداقل فاصله صندلی ها ۱.۸ متر رعایت شده است و به شدت عوامل اجرایی را افزایش داده ایم که این تعداد به ۱۷۵ هزار نفر رسیده است. فضای برگزاری آزمون نیز به ۵ میلیون متر مربع افزایش یافته است. همین طور ۷ هزار و ۳۰۰ ناظر بهداشتی از طرف معاونت بهداشتی وزارت بهداشت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور نظارت می کند. از نیروهای بسیج و نیروی انتظامی نیز برای پروسه اجرای آزمون استفاده شده است.
رئیس سازمان سنجش افزود: نتایج اولیه کنکور هفته اول مهرماه اعلام خواهد شد و انتخاب رشته نیز در هفته اول مهرماه صورت می گیرد. اهتمام خواهیم کرد که نتایج نهایی دیرتر از هفته اول آبان ماه اعلام نشود.
خدایی گفت: برنامه انتخاب رشته به صورت فشرده برگزار می شود و امسال فرصت بسیار محدودی نسبت به گذشته برای انتخاب رشته اختصاص می دهیم و بحث آزمون های عملی و رشته های دارای مصاحبه نیز همچون دانشگاه فرهنگیان در یک پروسه بسیار فشرده تر اجرا می شود تا نتایج زودتر از زمان تعیین شده، اعلام گردد.
کل ظرفیت پذیرش امسال
وی اضافه کرد: کل ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید یک میلیون و ۹۰ هزار نفر است که ۹۱۲ هزار نفر بوسیله سوابق تحصیلی پذیرفته خواهند شد و نیازی به شرکت در کنکور ندارند و ۱۵۴ هزار نفر ظرفیت با آزمون در سال تحصیلی جدید است.
خدایی اظهار داشت: تعداد ۶۱ بیمار کرونایی داوطلب کنکور سراسری بودند که از این تعداد یک نفر در بیمارستان بستری بود و ۶۰ نفر دیگر در قرنطینه خانگی به سر می بردند که این تعداد در مکان مشخص شده وزارت بهداشت آزمون می دهند.
دانشگاه آزاد در ۴ رشته پزشکی پذیرش مستقل ندارد
وی با اشاره به تغییر مهم نحوه پذیرش چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در کنکور ۹۹ اظهار داشت: این تغییر مهم مربوط به پذیرش متمرکز این چهار رشته است. بدین سان دانشگاه آزاد در این چهار رشته پذیرش مستقل ندارد و در زمان انتخاب رشته داوطلبان برای این چهار رشته امکان انتقال از دانشگاه آزاد و دانشگاه های دولتی را دارند.
رئیس سازمان سنجش گفت: این تغییر مهم به نفع داوطلبان گروه تجربی است چونکه همزمان می توانند از تمامی ظرفیت ها بطور مناسب انتخاب کنند.
وی درباره شایعاتی که در زمینه لو رفتن سوالات کنکور در فضای مجازی مطرح گردیده است، تاکید کرد: سوالات کنکور پیش از ابلاغ پروتکل ها، پروسه چاپ آن شروع شده بود و باتوجه به مسائل اجرایی برای رعایت پروتکل های اجرایی عنوان شده بود، ما نگران مباحث حفاظتی بودیم که الحمدالله با کمک عوامل اجرایی سایر دستگاه ها این نگرانی برطرف شد.
توضیح درباره لو رفتن سوالات کنکور
خدایی افزود: در مورد امنیت سوالات و موضوع لو رفتن سوالات که در فضای مجازی مطرح شده خیلی ساده می خواهم به این صورت پاسخ می دهم که خیلی زمان طولانی برای روشن شدن موضوع نخواهد گذشت. ما ساعت ۲ بعدازظهر هر روز برگزاری آزمون دفترچه سوالات هر گروه آزمایشی را بر روی سایت سازمان سنجش منتشر خواهیم کرد.
وی اشاره کرد: مباحثی که در فضای مجازی مطرح می شود بسیار ناشیانه و کلاهبرداری است و افرادی دفترچه های سال قبل کنکور سراسری را با تعقیب عدد سال منتشر نموده اند و این مساله بسیار ناشیانه است که اگر جلد دفترچه کنکور امسال بیرون بیاید این کلاهبرداری مشخص می شود.
خدایی اظهار داشت: موضوع کلاهبرداری دو طرفه است و در این میان داوطلب هم مقصر است که به این مساله توجه کند.


منبع:

1399/05/29
13:33:23
5.0 / 5
1818
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم