قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گفتگوی مهر با معاون وزیر علوم؛

نحوه حضور دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه ها

نحوه حضور دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه ها

به گزارش قائم معاون آموزشی وزارت علوم نحوه و شرایط حضور دانشجویان جدیدالورود را اعلام نمود و اظهار داشت: الزامی نیست كه همه دانشجویان جدید الورود سه هفته در دانشگاه حضور داشته باشند.علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نحوه ۳ هفته حضور دانشجویان جدید الورود در دانشگاه ها اظهار داشت: الزامی نیست که همه دانشجویان جدید الورود سه هفته در دانشگاه حضور داشته باشند.
وی با اعلان اینکه چنین چیزی به دانشگاه ها اعلام نشده است، افزود: به دانشگاه ها اعلام شده از آنجائیکه خوب است دانشجویان جدیدالورود با محیط دانشگاه آشنا گردند، بهتر است و سفارش می شود دانشگاه هایی که می توانند دانشجویان جدید الورود را به صورت حضوری بپذیرند، این دانشجویان حداقل ۲ تا ۳ هفته حضور یافته و آموزش حضوری ببینند.
معاون آموزشی وزارت علوم اضافه کرد: اما اگر این مساله مستلزم نقل و انتقالات وسیع باشد، یا اینکه دانشگاه ظرفیت خوابگاهی برای ارائه به دانشجویان نداشته باشد، چنین کاری صورت نمی گیرد.
وی افزود: همین طور وزارت علوم به دانشگاه ها اعلام نموده است اگر فضای خوابگاهی به وجود آمد که دسته ای از دانشجویان در دانشگاه حضور داشته باشند، اولویت با دانشجویان جدیدالورود است که بتوانند در دانشگاه حضور یافته و با دانشگاه آشنا گردند.
خاکی صدیق اعلام داد: دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در شهرستانی که عمده دانشجویان دانشگاهش بومی بوده و در وضعیت سفید نیز قرار دارد می تواند به صورت حضوری دانشجویان را بپذیرد.
اجباری به حضور ۳ هفته ای دانشجویان جدید الورود در دانشگاه نیست
معاون آموزشی وزیر علوم بار دیگر اشاره کرد: اجبار نیست که دانشجویان جدیدالورود سه هفته اول در دانشگاه حضور داشته باشند.
وی درباره اینکه رئیس جمهور عنوان کرده است که دانشگاه ها در جایی که امکانپذیر است باید حضوری و فعال باشند و در جایی که نمی توانند، کلاس ها به صورت غیر حضوری برگزار شود، اضافه کرد: در صورتیکه دانشگاه ها بتوانند شرایط را فراهم بکنند، مشکلی هم در نقل و انتقال دانشجویی رخ ندهد، مساله خوابگاه نیز کامل حل شود، آن گاه می توانند حضوری برگزار کنند.
خاکی صدیق درباره نوع آموزش دانشجویان نیز اظهار داشت: مبنای آموزش دانشجویان کارشناسی مجازی بوده و مبنای آموزش دانشجویان تحصیلات تکمیلی با محوریت آموزش مجازی به صورت ترکیبی خواهد بود.
وی اضافه کرد: اولویت حضور در دانشگاه با دانشجویانی است که کارگاه داشته یا درس عملی و آزمایشگاهی دارند، در مرحله بعد اولویت حضور با دانشجویان تحصیلات تکمیلی است چون تعداد آنها کم است.


منبع:

1399/06/17
19:36:03
5.0 / 5
1750
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم