قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم اعلام شد:

تغییر شاخصهای ارزیابی اساتید با عنایت به ترم مجازی

تغییر شاخصهای ارزیابی اساتید با عنایت به ترم مجازی

به گزارش قائم رئیس انجمن یادگیری الكترونیكی اظهار داشت: در دوره های قبل شاخص ارزیابی اساتید دوره های سنتی و حضوری بود اما با عنایت به ابزار الكترونیكی كه به كار گرفته می شود، این شاخص ها باید تغییر كند.علی اکبر صفوی در گفتگو با خبرنگار مهر از برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی ویژه اساتید، کارشناسان و مدیران دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید خبرداد.
وی اظهار داشت: در «همایش ملی تبادل تجربیات دانشگاه ها و مراکز آموزشی در اجرای آموزش الکترونیکی در بحران کووید-۱۹» که اخیراً برگزار شد، یکی از خروجی های همایش این بود که اساتید، مدیران و کارشناسان دانشگاه ها نیاز دارند دوره های آموزشی مهارتی بیشتری را در ارتباط با آموزش های الکترونیکی طی کنند.
رئیس انجمن یادگیری الکترونیکی ایران اضافه کرد: برهمین اساس انجمن یادگیری الکترونیکی ایران که حدودا بیشتر از ۱۰ سال از قدمت آن می گذرد و زیر نظر وزارت علوم فعالیت می کند، یک سری دوره های مهارتی را دراین خصوص تعریف کرد که این دوره ها بروی سایت انجمن به نشانی http: //elearningassociation.ir/ قرار دارد و یک سری کارگاه آموزشی کوتاه مدت هم تعریف شده است.
صفوی با اشاره به اینکه این دوره ها برپایه نیازهایی که دانشگاههای مختلف دارند تعریف شده است، اضافه کرد: نخستین سری این دوره ها برای چند دانشگاه بزرگ از ۱۵ شهریورماه همزمان با شروع سال تحصیلی دانشگاه ها شروع شده است.
وی اضافه کرد: این دوره های مهارتی به مدت یک تا دوهفته و کارگاه های آموزشی ۲ تا ۳ ساعت برگزار می شود، کارشناسانی که در این دوره ها شرکت می کنند، بعنوان پشتیبان اساتید، سیستم ها و مدیران فعالیت می نمایند.
وی افزود: دوره هایی که برگزار می گردد هم مخصوص کارشناسان و هم اساتید و مدیران است و اساس آموزش ها، مفهومی، تکنیکی و ابزاری است که به اساتید آشنایی لازم را بدهد.
رئیس انجمن یادگیری الکترونیکی ایران درباره اینکه آیا اساتید ملزم به حضور در این دوره ها هستند، اظهار داشت: در این همایش به همه مدیران سفارش شد بررسی نمایند که اساتید و کارشناسان دانشگاه ها مهارت کافی داشته باشند، بنابراین هنوز اجبار نشده است و به صورت طبیعی هم بعنوان دستور اجبار نمی گردد ولی در ارزیابی عملکرد دانشگاه ها و ارزیابی عملکرد اساتید لحاظ خواهد شد.
وی افزود: اگراساتید به ابزارها تسلط نداشته باشند، نمی توانند در زمان تعریف شده دروس مورد نظر را به شکل مناسب به دانشجو منتقل کنند و حق دانشجو ضایع می شود. تمام این موارد توسط دانشگاه ها رصد می شود، برای همین اساتید بهتر است در آموزش های الکترونیکی مهارت داشته و یا برای مهارت یافتن در دوره های آموزشی شرکت نمایند.
وی افزود: به طور معمول در انتهای هر ترم دانشجویان موظف می باشند، برپایه یک سری شاخص ها اساتید را ارزیابی کنند. در دوره های قبل شاخص ها مربوط به دوره های سنتی و حضوری بود و هم اکنون با عنایت به ابزار الکترونیکی که به کار گرفته می شود، شاخص ها باید تغییر کند که کارگروه تخصصی آموزش های الکترونیکی وزارت علوم و دفتر نظارت و تضمین کیفیت وزارت عتف یک سری سفارش هایی در مورد شاخصها به دانشگاه ها داده اند.
رئیس انجمن یادگیری الکترونیکی ایران اضافه کرد: هر دانشگاه و مرکز آموزش عالی در صورتیکه خواهان برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی باشد، انجمن این آمادگی را دارد که طی ۳ روز دوره آموزشی درخواستی را اجرایی کند.


منبع:

1399/06/19
12:58:47
5.0 / 5
1530
تگهای خبر: آموزش , سایت , سیستم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳