قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
دبیر ستاد توسعه حمل و نقل فضایی:

اولین تاكسی های پرنده مهرماه به آسمان ایران می آیند

اولین تاكسی های پرنده مهرماه به آسمان ایران می آیند

به گزارش قائم دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود اولین تاكسی های پرنده در مهرماه به آسمان اطلاع داد.به گزارش قائم به نقل از معاونت علمی و فناوری، منوچهر منطقی درباره تاکسی های هوایی اظهار داشت: فعلاً مقرر است از این نوع وسایل نقلیه در مناطق کم تردد استفاده گردد. این کار اگر در استان ها و شهرهای کمتر برخوردار هم قابلیت اجرایی داشته باشد اساسا رونق اقتصادی را برای آنها به همراه خواهد داشت.
به گفته وی، طرح تاکسی هوایی با هواپیماهای ۴ تا ۱۹ نفره شروع می شود. در این طرح همه فرودگاه های کم تردد کشور فعال می شوند و هواپیماهای موجود در این کلاس می توانند خدمات رسانی بیشتری داشته باشند.
منطقی اظهار داشت: این طرح قبل از انقلاب کلید خورده بود اما به دلائل گوناگونی اجرای آن به تعویق می افتاد اما ما در ستاد این طرح را به صورت جدی پیگیری کردیم و با توان دانش بنیانهایمان توانستیم آنرا به مرحله اجرا برسانیم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری افزود: فاز ابتدایی آن مهرماه شروع می شود و فاز بعدی آن هم در بهمن ماه قابل اجرا می باشد. اجرای این طرح با کمبودهایی روبرو است مثلاً هم اکنون سوخت این هواپیماها از دیگر کشورها تأمین می شود. در صورتیکه توان تولید داخلی آن وجود دارد و با توسعه این طرح، تولید داخلی آن اقتصادی خواهد شد.
منطقی بیان نمود: اگر بتوانیم برای تأمین داخلی سوخت این هواپیماها هم کاری نماییم میزان پیشرفت طرح بیشتر می شود و اقدامات سرعت می گیرد. البته افزایش دسترسی های فرودگاهی در مسیرهای خاص و حذف تشریفات فرودگاه ها هم سرعت کار را بالا می برد.


منبع:

1399/07/04
20:22:47
5.0 / 5
1527
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵