قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

دومین فراخوان طرح های مشترك پژوهشی ایران و تركیه

دومین فراخوان طرح های مشترك پژوهشی ایران و تركیه

دومین فراخوان طرحهای پژوهشی مشترك ایران - تركیه در چارچوب همكاری سازمان تحقیقات پژوهشهای علمی و فناوری تركیه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام گردید.به گزارش قائم به نقل از مهر، دومین فراخوان طرحهای پژوهشی مشترک ایران – ترکیه در چارچوب همکاری سازمان تحقیقات پژوهشهای علمی و فناوری ترکیه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام گردید.
این فراخوان به دنبال برگزاری موفقیت آمیز فراخوان اول طرح های پژوهشی ایران و کشور ترکیه در سال ۲۰۱۹ و بنا به اعلام رضایتمندی طرفین بخصوص با درخواست توبیتاک اعلام می شود.
فراخوان اول بر مبنای تفاهم نامه همکاری بین شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با استقبال قابل توجه پژوهشگران دو کشور اجرا شد که در چارچوب این برنامه تعداد بیست و دو طرح نهایی پس از تایید نهایی توسط داوران هر دو طرف ارائه شد که الان بعد از عقد قرارداد با پژوهشگران این طرح های منتخب، همکاری علمی متقابل آنها در چارچوب پروپوزالهای تایید شده شروع شده است.
ویژگی فراخوان دوم پیوستن موسسه ملی توسعه تحقیقات پزشکی (NIMAD) به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت پوشش طرح های منتخب از حوزه علوم پزشکی است که زمینه های همکاریهای علمی و پژوهشی متقابل پژوهشگران دو کشور را در حوزه های علوم پزشکی، درمان و بهداشت و هم امکان ایجاد یک همکاری متقابل سه جانبه را فراهم آورده است.
محققین و اعضای هیات علمی شاغل در دانشگاهها، پژوهشگاهها و موسسات آموزشی یا تحقیقاتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هم وزارت بهداشت و درمان علوم پزشکی (که دارای عضویت در سامانه https: //isid.research.ac.ir/ هستند، پس از حصول توافق با یکی از محققین و اعضای هیات علمی مراکز تحقیقاتی یا دانشگاه های ترکیه ای و تهیه پروپوزال مشترک نسبت به بارگذاری این طرح ها در وبگاه های ویژه (به عنوان مجریان اصلی) اقدام خواهند کرد. پس از طی روال داوری توسط کمیته های داوری طرفین، طرحهای نهایی توسط کمیته ای مشترک انتخاب خواهند شد.
اطلاعات و قوانین حاکم بر این طرحها، برنامه زمان بندی و فرم پروپوزال جهت دسترسی محققان زیرمجموعه وزارت عتف و یا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از آدرسهای ذیل قابل دسترسی است: https: //irtu.tabrizu.ac.ir/ و http: //rms.nimad.ac.ir/ و https: //www.tubitak.gov.tr/ دانشگاه تبریز به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بعنوان مرجع ملی همکاریهای علمی با کشور ترکیه مسئولیت هماهنگی و اجرای فراخوان ها را بر عهده دارد.


منبع:

1399/07/05
23:49:13
5.0 / 5
1658
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم