قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون آموزشی وزارت علوم خبر داد:

تصویب طرح تعاون بین دانشگاهها و هیئت علمی وابسته

تصویب طرح تعاون بین دانشگاهها و هیئت علمی وابسته

قائم: معاون آموزشی وزارت علوم در تشریح برنامه های راهبردی این وزارتخانه از تصویب طرح تعاون بین دانشگاهی و هیئت علمی وابسته در جهت ارتقای کیفیت آموزش عالی کشور اطلاع داد.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، علی خاکی صدیق در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات معاونت آموزشی این وزارتخانه برای ارتقای کیفیت آموزش عالی در ایران عنوان کرد: به دنبال طرح ارتقای کیفی آموزش در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، چند برنامه راهبردی مورد پیگیری قرار|گرفت همچون تصویب دو طرح در جلسات گذشته شورای گسترش و برنامه ریزی وزارت علوم است که طرح تعاون بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی یکی از آنهاست.
وی اظهار داشت: در طرح تعاون بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، دانشگاه های کوچک تر و تازه تاسیس تر جهت استفاده از امکانات و اعضای هیئت علمی دانشگاه های توانمندتر می توانند از این طرح بهره مند شوند؛ به صورتی که دانشگاه ها می توانند با یکدیگر طی پروتکلی که تعریف شده بعنوان دانشگاه معین و دانشگاه متقاضی همکاریهای آموزشی و پژوهشی داشته باشند.
معاون آموزشی وزارت علوم افزود: به این صورت دانشگاه متقاضی می تواند برنامه های تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را با استفاده از امکانات و اعضای هیئت علمی دانشگاه معین عملیاتی کند.
خاکی صدیق با اشاره به اینکه کلیه دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم شامل این طرح می شوند، اضافه کرد: این طرح از سال ۱۳۷۷ به تصویب وزیر وقت رسیده بود، ولی حالا بروزرسانی شده و به کلیه دانشگاه ها ابلاغ گردیده است.
معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: طرح دوم؛ طرح هیئت علمی وابسته است. در وزارت علوم برای اعطای مجوز رشته های کارشناسی ارشد و دکتری یک معیارهایی قائل شده ایم. برخی از موسسات آموزش عالی کشور امکان دارد شرایط راه اندازی رشته را نداشته باشند در این حالت آن دانشگاه می تواند با استفاده از عضو هیئت علمی وابسته با مرتبه دانشیاری و استادی نیاز خویش را برطرف کند و درخواست راه اندازی رشته را داشته باشد البته این دو طرح باید در قالب یک قرارداد مشخص و شفاف بین دانشگاه متقاضی و دانشگاه معین صورت گیرد.


منبع:

1399/10/10
15:31:41
5.0 / 5
1438
تگهای خبر: آموزش , دكتر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم