قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر علوم مطرح كرد:

وضع رشد علمی ایران خوب است، استقرار ۱۹۷ مركز رشد در دانشگاه ها

وضع رشد علمی ایران خوب است، استقرار ۱۹۷ مركز رشد در دانشگاه ها

به گزارش قائم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاكید بر اینكه وضع رشد علمی كشور خوب است، اظهار داشت: ۱۹۷ مركز رشد در دانشگاه ها داریم و ۴۳ پارك علم و فناوری هم فعال می باشند.به گزارش قائم به نقل از مهر، منصور غلامی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت رشد علمی كشور تصریح كرد: رهبر معظم انقلاب خوشبختانه از وضع علمی كشور راضی هستند، در سخنانی كه داشتند گفتند نگذارید شتاب علمی كشور كم شود و كاهش پیدا كند. این مورد نكته ای است كه دانشگاه هم باید توجه داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه وضع رشد علمی كشور خوب است، خاطرنشان كرد: نكته دیگری كه رهبر فرزانه انقلاب تاكید داشتند بحث زیر سوال بردن رشد علمی است، گاها افرادی ناآگاهانه یا از روی بد دلی رشد علمی كشور را زیر سوال می برند. این مورد برای بخش علمی و ناامیدی جوانان خطرناك می باشد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: حتما در كنار رشد علمی انتظار حضور مراكز علمی در بخش فناوری و تولید ثروت از دانش وجود دارد كه این مورد هم مورد توجه قرار گرفته است.
غلامی با اشاره به اینكه پارك های علم و فناوری را به صورت جد مورد حمایت قرار داده ایم و مراكز رشد گوناگونی شكل گرفته است، اظهار داشت: ۱۹۷ مركز رشد را در انشگاه ها داریم و ۴۳ پارك علم و فناوری فعال است كه عموما در حوزه وزارت علوم كار می كنند. پارك های دیگری در حوزه های وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری هم شكل گرفته اند.
وی افزود: كشورهای دیگری كه رقابت می كنند یا ما با آنها در این شتاب رشد علمی حركت می نماییم، نایستاده اند و در این راه روز به روز بیشتر پیش می روند و هرچقدر پیش می رویم كار سخت تر است.


منبع:

1398/07/23
14:48:46
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم