قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای :

دلیل عدم حضور اساتید خبره صنعت در دانشگاه ها

دلیل عدم حضور اساتید خبره صنعت در دانشگاه ها

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اظهار داشت: بسیاری از اساتید و مربیان خبره صنعت به علت عدم ارتباط دانشگاه و صنعت نتوانستند وارد دانشگاه شوند.به گزارش قائم به نقل از مهر، مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری درخلال وزارت صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه فنی و حرفه ای با حضور دکتر قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای بامداد امروز دوشنبه ۱۱ اسفند ۹۹ در جهت بهره گیری بهینه از امکانات موجود و در جهت تحقق اهداف مشترک و توسعه همکاری ها در زمینه فعالیتهای آموزش های کاربردی و پژوهشی علمی به صورت مجازی برگزار گردید.
ابراهیم صالحی عمران هدف از برگزاری این جلسه را ارتباط متقابل بین دانشگاه و جامعه عنوان نمود و اضافه کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای را یک دانشگاه مأموریت گرا می دانیم که به خروجی و پیامد آن حساس هستیم.
وی افزود: باید دانشگاه فنی و حرفه ای آثار ملموس، عینی و قابل سنجشی از خود داشته باشد و این دانشگاه، دانشگاهی نیست که فقط تولید علم کند، سبک آموزش ما متفاوت می باشد ۶۰ تا ۷۰ درصد آموزش ما عملی است تا نیروی کار متناسب با بازار کار فراهم گردد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه کرد: دانشجویان با حضور در این دانشگاه و طی دروس عملی هم می توانند منبع درآمد شخصی داشته باشد و هم بتوانند در رشد اقتصادی جامعه خود اثر بگذارند.
صالحی عمران اظهار داشت: من دغدغه این دانشگاه را دارم، دانشگاه فنی و حرفه ای مثل دانشگاه نظری نیست و امید توسعه کشور در این دانشگاه است و همینطور اثبات شده، هر کشوری برای توسعه ناگزیر است به سمت آموزش های مهارتی حرکت نماید.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه کرد: یکی از نگرانی های ما دیوارهای بلند دانشگاه بود که هم اکنون این چرخه معیوب و عدم ارتباط با صنعت در دانشگاه فنی و حرفه ای از بین رفته است.
وی افزود: همینطور با معاون اول ریاست جمهوری رایزنی کرده و وی به وزیر صنعت برای ارتباط دوگانه با دانشگاه فنی و حرفه ای و جامعه دستور دادند.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه کرد: این ارتباط دوگانه خیلی می تواند آثار زیادی داشته باشد و چون بخشی از آموزش ما عملی است درگیر شدن دانشجویان با محیط کار واقعی بسیار اثر گذار است. این ارتباط سبب می شود رشته های دانشگاه تقاضا محور شده و از دانشگاه از عرضه محوری بیرون برود.
صالحی عمران اضافه کرد: سیستم آموزش ما گرفتار عرضه محوری شده است، با برگزاری این نشست رشته های دانشگاه اصلاح و تقاضا محور می شود، و سرفصل دروس اصلاح می شود اگر با صنعت ارتباطی صورت نگیرد سرفصل های دروس به روز نشده و متناسب با نیاز دانشگاه نبوده و آموزش درست صورت نمی گیرد.
وی افزود: با همکاری توأم دانشگاه و صنعت، دانشجو بازار خویش را پیدا می کند و به اشتغال دانشجو کمک شده و اثرات درون و برون سیستمی دارد.
وی افزود: بسیاری از اساتید و مربیان خبره صنعت به علت عدم ارتباط دانشگاه و صنعت نتوانستند وارد دانشگاه شوند، چون ارتباط برقرار نبوده با برقراری ارتباط با صنعت هم اساتید خبره صنعت وارد دانشگاه می شوند و هم اساتید دانشگاهی در صنعت توانمند می شوند و سیستم ارزشیابی مهارتی اصلاح می شود.

1399/12/11
15:26:08
0.0 / 5
886
تگهای خبر: آموزش , ادیان , دكتر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳