قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
نیلی تاكید كرد؛

تشكیل خوشه آب در دانشگاه تهران

تشكیل خوشه آب در دانشگاه تهران

قائم: رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر مقوله مسئولیت اجتماعی دانشگاه خصوصاً در دوران شیوع کرونا، خواهان توجه بیشتر به مسئله آب و تشکیل خوشه آب در این دانشگاه شد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه تهران، نخستین جلسه شورای دانشگاه در سال ۱۴۰۰ با حضور هیئت رئیسه، رؤسای واحدها، پردیس ها و دانشکده های دانشگاه تهران بصورت مجازی اجرا شد.
دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در ابتدای این جلسه با اشاره به شرایط ناشی از اپیدمی کرونا در کشور اظهار داشت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا و انجام خیلی از فعالیت ها بصورت غیرحضوری، به تمامی واحدها سفارش می کنم که در زمینه انجام کارهای «پژوهشی»، فعال تر عمل کنند.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت اجتماعی به وجود آمده در دوران پاندمی کرونا تصریح کرد: در چنین زمانی که وضعیت خاصی بر شرایط اجتماعی جامعه حاکم است، دانشکده های مربوطه، همچون دانشکده های علوم اجتماعی و روان شناسی دانشگاه می توانند قدم های خوب و مؤثری در افزایش کارهای تحقیقاتی - اجتماعی بردارند.
دستور کار دوم این جلسه، بررسی تدوین برنامه چهارم دانشگاه تهران بود که بعد از طرح بحث در صحن شورا، رئیس دانشگاه از رؤسای واحدها و مراکز وابسته به دانشگاه خواست تا نظرات و دیدگاه های خودرا درباب رئوس، اهداف و راهبردهای اصلی مطرح نمایند.
رئیس دانشگاه تهران همین طور بر توسعه مراکز نوآوری، شبکه های فناوری و حضور فعال تر دانشگاه در بستر مجازی تاکید کرد.
رئیس دانشگاه تهران در ادامه با تاکید بر مقوله مسئولیت اجتماعی دانشگاه خصوصاً در دوران شیوع کرونا، خواهان توجه بیشتر دانشگاه، به ویژه مراکز مربوطه به «مسئله آب» شد و در این خصوص بر تشکیل «خوشه آب» تاکید کرد.
در اختتام جلسه شورای دانشگاه تهران، گزارشی از بودجه سال ۱۴۰۰ دانشگاه ارائه شده و همین طور درباب واژه های جایگزین «پردیس» بحث و بررسی صورت گرفت. لازم به ذکر است که تصمیم گیری نهایی در این خصوص به جلسه آتی موکول شده است.


منبع:

1400/02/09
21:23:38
5.0 / 5
1252
تگهای خبر: برنامه , دكتر , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴