قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با درخواست وزارت علوم ؛

نامه رئیس سازمان برنامه بودجه درباره همسان سازی حقوق اساتید

نامه رئیس سازمان برنامه بودجه درباره همسان سازی حقوق اساتید

به گزارش قائم مجوز اصلاح احکام در مورد ضرایب فوق العاده جذب و فوق العاده مخصوص(شغل) اعضای هیات علمی وزارت علوم جهت همسان سازی با وزارت بهداشت از جانب رئیس سازمان برنامه بودجه تایید و صادر شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه کشور در نامه ای به منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، مجوز اصلاح احکام در مورد ضرایب فوق العاده جذب و فوق العاده مخصوص (شغل) اعضای هیأت علمی وزارت علوم جهت همسان سازی با وزارت بهداشت را تأیید و صادر کرد.
متن نامه رئیس سازمان برنامه بودجه به شرح زیر است:
بازگشت به نامه شماره ۱۴۸۹۰/و مورخ 1400.1.30 در مورد همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حقوق اعضای هیأت علمی غیربالینی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبحث جز (۲) بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به استحضار می رساند:
همسان سازی ضریب فوق العاده ویژه اعضای هیأت علمی و همینطور ضرایب فوق العاده جذب و فوق العاده مخصوص(شغل)، معادل ضرایب مورد استفاده در احکام اعضای هیأت علمی غیربالینی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در چارچوب موارد عنوان شده در نامه صدرالاشاره همچون دستورالعمل مورد اشاره، منوط به رعایت قوانین و مقررات مربوطه بخصوص مفاد تبصره مذکور و طرح و تصویب مبحث در جلسات هیأت های امنا بلامانع است.
مقتضی است اصلاح احکام در مورد ضرایب فوق العاده جذب و فوق العاده مخصوص (شغل) با تدوین و ابلاغ دستورالعمل های مرتبط و پس از ابلاغ اعتبار تبصره یاد شده صورت پذیرد.
وزارت علوم هم در اطلاعیه ای از اعضای هیأت علمی دانشگاه های تابعه خود خواست برای همسان سازی حقوق خود با وزارت بهداشت تا اطلاع ثانوی منتظر بمانند.
وزارت علوم اعلام نمود: اعتبار مورد نیاز برای همسان سازی در بودجه سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها تعیین نشده، بلکه بایستی حسب قانون از محل پیشبینی شده، تعیین و ابلاغ شود.
بر همین اساس، قانون گذار در بند «و» تبصره «۲» قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به دولت اجازه داده است تا سقف یک میلیون و پانصد هزار میلیارد ریال از محل عرضه حق الامتیاز، واگذاری سهام و حقوق مالکانه، واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای و طرح های سرمایه گذاری متعلق به دولت و شرکتهای دولتی و همینطور واگذاری اموال و دارایی های غیرمنقول در موارد مندرج در ذیل بند یاد شده از جمله، «همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حقوق اعضای هیأت علمی غیر بالینی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» هزینه کند.
طی نامه شماره ۴۷۵۲۴ مورخ 1400.2.6 رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، بلامانع بودن همسان سازی ضرایب فوق العاده های «ویژه»، «شغل» و «جذب» اعضای هیأت علمی وزارت علوم معادل با ضرایب احکام اعضای هیأت علمی غیر بالینی وابسته به وزارت بهداشت، تاکید شده.
احکام همسان سازی برای اصلاح ضرایب فوق العاده های شغل و جذب بعد از تأمین اعتبار امکان پذیر است و به استناد تاکید ذکر شده در این نامه، امکان صدور احکام برای ضرایب فوق بلافاصله بعد از تصویب در هیأت های امنا امکان پذیر نیست.
با توجه به قول مساعد رئیس سازمان برنامه و بودجه و هماهنگی های انجام شده و در دست انجام با آن سازمان، در نخستین فرصت نسبت به فراهم شدن شرایط برای صدور احکام همسان سازی اقدام خواهد شد.
اطمینان داده می شود که مسولان ستاد وزارت و رؤسای دانشگاه ها پیگیر ابلاغ اعتبار مربوطه هستند.


منبع:

1400/02/12
12:47:09
5.0 / 5
1171
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم