قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر علوم عنوان كرد؛

الزام ساماندهی مراکز پژوهشی و مؤسسات وابسته وزارت علوم

الزام ساماندهی مراکز پژوهشی و مؤسسات وابسته وزارت علوم

به گزارش قائم وزیر علوم اظهار داشت: بحث ساماندهی مراکز پژوهشی و مؤسسات وابسته وزارت علوم باید صورت گیرد و این ساماندهی شامل ادغام، تجمیع و الحاق است.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، در هفدهمین جلسه شورای نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت اظهار داشت: نظارت یکی از ارکان مهم حاکمیتی وزارتخانه است و باید مورد توجه قرار گیرد. نظارت و ارزیابی مؤسسات از رهاشدگی آنها جلوگیری می کند. این توفیق مرهون کوشش های مرکز نظارت و ارزیابی است که باید از آن تشکر کرد.
وی با اعلان اینکه در این دوره سعی کردیم به نتایج کار مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت بیشتر از گذشته دقت کنیم، اشاره کرد: گروه بزرگی متشکل از حدود ۱۰۰۰ نفر اعضای هیئت علمی در کشور با این مرکز همکاری می کنند و این یکی از بزرگ ترین شبکه های غیر متمرکز وزارت علوم است.
وزیر علوم درباره گزارش ارزیابی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات گفت: اگر ارتباط بخش های ستادی با مراکز تحقیقاتی وابسته به ستاد بیشتر شود این مؤسسه ها رشد و تعالی بیشتری می یابند و می توانند کمک بزرگی برای ستاد در تحقق اهداف وزارت باشند، ضمن این که اثربخشی آنها افزایش خواهد یافت. در این صورت هم اعضای هریک از مؤسسات احساس بالندگی خواهند داشت و هم ستاد در پیشبرد امور موفق تر خواهد بود. این داد و ستد فکری بین ستاد و مراکز پژوهشی وابسته به وزارت، جایگاه و اثربخشی آنها را بیشتر می کند.
به گفته وی، انطباق عملکرد پژوهشگاه ها با اهداف پیش بینی شده می تواند کمک کننده باشد و در این راستا ارزیابی درونی در کنار ارزیابی بیرونی اثر مفیدتری خواهد داشت.
غلامی با اشاره به این که هیأت امنا از ارکان اصلی برنامه ریزی مؤسسات است و توجه به سوابق مصوبات هیأت امنا و کارهای آن نیز بسیار مهمست و باید بررسی کرد هیئت های امنا چقدر در پیشبرد اهداف مؤسسات نقش داشته اند.
وی باتوجه به سناریوهای مطرح برای آینده این پژوهشگاه اشاره کرد: بحث ساماندهی مراکز پژوهشی و مؤسسات وابسته وزارت علوم باید صورت گیرد و این ساماندهی شامل ادغام، تجمیع و الحاق است که لازم است ارتباط وثیقی بین گزارش های ارزیابی و پروسه ساماندهی ایجاد شود.


منبع:

1400/05/16
12:55:16
5.0 / 5
609
تگهای خبر: برنامه , شبكه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱