قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
یك مقام مسئول خبر داد؛

حدود ۵۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی واکسینه شدند

حدود ۵۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی واکسینه شدند

به گزارش قائم مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم اظهار داشت: برپایه گزارش هایی که از دانشگاه ها و دانشجویان داریم، نزدیک به ۵۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی واکسینه شده اند.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمد رضا آهنچیان درباره آمار دانشجویانی که تا کنون واکسینه شده اند اظهار داشت: ما آماری در این رابطه نداریم چون مراکز تعریف شده وزارت بهداشت، از راه پیامک، دانشجویان را از لیستی وزارت علوم در اختیار آنها قرار داده، برای واکسیناسیون فرا می خوانند.
وی افزود: ازاین رو تا امروز آمار دقیقی ریافت نکرده ایم ولی گزارش هایی که از دانشگاه ها و دانشجویان داشته ایم نشان از این دارد که نزدیک به ۵۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در اولویت قرار داشتند واکسینه شده اند.
نمی توانیم درباره این که دانشگاه ها در چه تاریخی بازگشایی می شوند (آموزش حضوری) صحبت کنیم
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری درباره این که حالا شرایط برای بازگشایی دانشگاه ها به چه صورت است اضافه کرد: هر دانشگاه خصوصیت های ممتازی از دانشگاه های دیگر دارد، ما در کشور دانشگاهی داریم که حدود ۵۰ هزار دانشجو دارد و دانشگاهی که یک هزار دانشجو داشته و دانشجوی تحصیلات تکمیلی ندارد پس ازاین رو به صورت کلی نمی توانیم درباره این که دانشگاه ها در چه تاریخی بازگشایی می شوند، صحبت نماییم.
آهنچیان اضافه کرد: از طرفی هم نسبت بومی بودن دانشجویان در دانشگاه ها متفاوت می باشد و بیشترین مشکل ما در ارتباط با شهرهای بزرگ است همان جایی که کرونا هم بیشتر جولان می دهد که همه اینها سبب می شود که نتوانیم برای همه دانشگاه ها یک نسخه لحاظ نماییم ضمن این که ما سه سطح تصمیم گیری داریم.
در حال حاضر همه آموزش ها مجازی است به جز دانشجویان تحصیلات تکمیلی
وی افزود: هم اکنون همه آموزش ها مجازی است به جز دانشجویان تحصیلات تکمیلی که به خاطر رساله، رساله و یا پروژه هایشان مجبورند در محیط دانشگاه باشند.
تکلیف خوابگاه ها، دانشگاه به دانشگاه متفاوت است
وی درباره وضعیت خوابگاه های دانشگاه ه در سال تحصیلی جدید هم اظهار داشت: خوابگاه های ما به شکل اتاق تک نفره پارسال دایر بوده است و این تصور که دانشگاه ها در زمان کرونا و پس از اسفند ۹۸ تعطیل بوده اند تصور درستی نیست ولی تکلیف خوابگاه ها، دانشگاه به دانشگاه متفاوت می باشد.


منبع:

1400/06/28
20:16:24
5.0 / 5
724
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم