قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

آیین ورودی نودانشجویان سال ۱۴۰۰ دانشگاه تهران انجام شد

آیین ورودی نودانشجویان سال ۱۴۰۰ دانشگاه تهران انجام شد

قائم: آیین ورودی نودانشجویان سال 1400 دانشگاه تهران با حضور مسولان این دانشگاه و تعداد کمی از دانشجویان اجرا شد.به گزارش قائم به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، آیین ورودی نودانشجویان سال ۱۴۰۰ دانشگاه تهران امروز شنبه ۱۰ مهرماه با حضور تعداد محدود و پخش برخط اجرا شد.
در این مراسم دکتر سید محمد مقیمی سرپرست دانشگاه تهران، اعضای هیات رئیسه دانشگاه و دیگر مسئولان و کارکنان دانشگاه تهران حضور داشتند.
در قسمتی از مراسم دکتر سید محمد مقیمی سرپرست دانشگاه تهران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد شهدای جهاد علمی و دانشگاه تهران، اظهار نمود: بزرگان زیادی برای دانشگاه تهران بعنوان یک میراث گرانقیمت زحمات ارزشمندی کشیدند تا امروز دانشگاه تهران این جایگاه محرز را کسب کند.
وی افزود: امیدوار هستم خداوند توفیق خدمتگزاری به شما دانشجویان جدید را بدهد تا در کنار هم در امتداد ارتقای دانشگاه گام برداریم و این میراث را به نسل آینده منتقل نماییم.
سرپرست دانشگاه تهران با تاکید بر این که شما بعنوان یک دانشجو با ورود به دانشگاه تهران دوران گذار دبیرستان به دانشگاه را طی کردید بدین جهت باید این فرصت باارزش را غنیمت بشمارید، اضافه کرد: اگر از این فرصت پیش آمده استفاده نکنید، به زودی این فرصت را از دست خواهید داد و از آن عبور خواهید کرد.
دکتر مقیمی با اعلان اینکه در در مرحله دانشجویی باید به کسب و تقویت مهارت های خود بپردازید، افزود: شما حالا در مرحله جامعه پذیری قرار دارید و تصوراتی را در ذهن خود پرورانده اید اما ممکنست این تصورات در عمل تفاوت داشته باشد بدین جهت باید منعطف و انعطاف پذیر باشید.
وی با اشاره به این که در دانشگاه تهران تمام قومیت ها حضور دارند باید هوش فرهنگی خودرا ارتقا دهید و به آداب و رسوم افراد مختلف احترام بگذارید، بیان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاه تهران در جای جای ایران و جهان درخشیده اند، امیدواریم شما دانشجویان جدید نیز مانند آنها بدرخشید.
سرپرست دانشگاه تهران اشاره کرد: در دانشگاه تهران به دنبال توسعه و تقویت کارهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هستیم چونکه ما باید جریان ساز باشیم و شما دانشجویان باید این جریان سازی را در جامعه به وجود بیاورید البته به شکلی که با فرهنگ ما در جامعه سازگار باشد.
در قسمتی از مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد مهدی کرمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران اظهار نمود: دانشگاه تهران از خاصیت های خاصی برخوردارست و حضور نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برای تببین علمی دین در دانشگاه است و همین طور برای پاسخ به این پرسش است که آیا ما علم دینی هم داریم؟
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران اضافه کرد: نهاد رهبری در دانشگاه تهران دراین زمینه موفق بوده و توانسته برنامه ها و مباحث جدیدی عرضه نماید.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر کرمی اظهار داشت: نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه تهران آمادگی دارد در امتداد تبیین علمی دین همراه دانشجویان باشد و طی دو سال گذشته، باتوجه به نظر سنجی ها، دانشجویان به آشنایی با موضوعات جدیدی از دین اشاره کرده اند و پیش از آن معتقد بودند، دین خلاصه ای از حلال و حرام ها است.
دکترمحمود کمره ای معاون آموزشی دانشگاه تهران در این مراسم اظهار نمود: نودانشجویان با موفقیت وارد دانشگاه تهران شدند که باید با ادامه تحصیل، مطالعه، تحقیق و پژوهش این راه را ادامه دهند برای اینکه آموزش در دانشگاه تهران «پژوهش محور» است.
وی ضمن درخواست از دانشجویان به رعایت قوانین آموزشی دانشگاه، اظهار داشت: در دانشگاه تهران کارهای بین رشته ای و آموزش دو وجهی در مقطع کارشناسی مورد توجه قرار گرفته است. در دانشگاه تهران امکان تغییر رشته وجود دارد و نیاز نیست برای تغییر رشته نمره آزمون رشته مقصد را کسب کرده باشید.
دکتر کمره ای درباره حمایت دانشگاه تهران از دانشجویان استعداد درخشان بیان کرد: دانشگاه تهران بیشترین آمار دانشجویان استعداد درخشان را دارد و برای آنها مزایایی در نظر گرفته است. دانشجو می تواند دروس عمومی را در صورتیکه آمادگی دارد امتحان بدهد و تعدادی از دروس تخصصی را بدون شرکت در کلاس، بگذراند. آنها حتی می توانند با کسب امتیاز خوب در دوره کارشناسی، بدون آزمون وارد دوره ارشد شوند.


منبع:

1400/07/12
10:21:33
5.0 / 5
516
تگهای خبر: آموزش , اسلام , برنامه , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵