قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
ستاد عتبات دانشگاهیان اعلام كرد؛

داشتن کارت واکسن برای زوار عتبات دانشگاهی الزامی شد

داشتن کارت واکسن برای زوار عتبات دانشگاهی الزامی شد

به گزارش قائم داشتن کارت واکسیناسیون برای تمام زائرین عتبات دانشگاهیان شامل اصلی و ذخیره الزامی است.


به گزارش قائم به نقل از مهر، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام نمود: تمام زوار عتبات دانشگاهیان شامل اصلی و ذخیره برای اعزام به عتبات، داشتن کارت واکسیناسیون الزامی است و همه زائرانی که بصورت هوایی و در صورت بازگشایی مرزها بصورت زمینی عازم عراق شوند، باید واکسن کرونا زده باشند.
بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا، داشتن کارت واکسیناسیون و نتیجه منفی آزمایش PCR برای ۷۲ ساعت پیش از پرواز الزامی است. همین طور کشور عراق داشتن کارت واکسن با دو دوز تزریق و همراه بردن نتیجه منفی آزمایش PCR را برای زوار لازم می داند.
گفتنی است، سفر به عتبات بدون داشتن کارت واکسیناسیون امکان پذیر نیست و شرکت های هواپیمایی نمی توانند به افرادی که واکسن کرونا نزدند، بلیت بفروشند.
دانشگاهیان به این مورد توجه خاص داشته باشند که این قانون بمنظور حفظ سلامت عمومی زوار ایرانی و شهروندان کشور میزبان وضع شده و رعایت آن از لحاظ اجتماعی، اخلاقی و شرعی واجب است.
زائرانی که دو دز واکسن خودرا دریافت کرده اند، به سامانه درخواست کارت واکسن وزارت بهداشت اینجا مراجعه کنند و درخواست صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی دهند. لازم به ذکر است این کارت پس از صدور تا دو هفته بعد اعتبار دارد.


منبع:

1400/11/27
22:30:35
5.0 / 5
708
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سفر , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱