قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر فرهنگ در كربلایی معلی تاكید كرد:

عملیات خدمت به زائرین اربعین در سنوات آتی صدمه شناسی شود

عملیات خدمت به زائرین اربعین در سنوات آتی صدمه شناسی شود

به گزارش قائم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تکیه بر این که در جهت بهبود روند خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی در سنوات آتی، صدمه شناسی این عملیات ضروری است، اظهار داشت: بی انصافیست زحمات و تلاش همه دستگاهها نادیده گرفته شود؛ همه پای کار بودند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی عصر جمعه در جلسه ستاد اربعین سازمان حج وزیارت در کربلای معلی ضمن استماع گزارش دست اندرکاران در حوزه های اقدامات مربوطه شامل راهنمایی زایران، ثبت نام در سامانه سماح، بیمه اربعین، و... از همه افراد تقدیر نمود.
عزیمت حدود چهار میلیون زائر ایرانی به کربلا
ایشان در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و امام راحل اظهار داشت: سال جاری بعد از حدود دو سال از همه گیری کرونا که حضور زائرین اربعین را محدود کرده بود شاهد حضور بیش ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از کشورمان هستیم که بنابر پیشبینی ها این آمار حدودا به چهار میلیون هم می رسد و به نسبت حج که حدود ۴۰ هزار نفر را اعزام کردیم رشد بسیار بالایی داشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: بی انصافی است اگر زحمات صورت گرفته در همه دستگاه ها در حوزه اربعین حسینی نادیده گرفته شود چونکه اقدامات زیادی انجام گرفته که البته صدمه شناسی لازم هم باید صورت گیرد.


اسماعیلی عملکرد دستگاههای تابعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اربعین حسینی را بی نظیر و نسبت به سنوات گذشته بیشتر دانست و اظهار داشت: این سازمان ها بیشترین همکاری را در کنار سایر دستگاههای خدمات رسان داشته اند.
اقدامات همه با همدلی و تدبیر پیش می رود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از همه وزارت خانه ها و دستگاههایی که در زمینه تسهیل حضور زایران کشورمان در اربعین فعالیت نموده اند، اظهار داشت: عمده عملیات اینجا و در کشور عراق انجام می گیرد ازاین رو اقدامات در این کشور هم با همدلی و تدبیر پیش می رود و همه عزیزان بخصوص همکاران حج وزیارت هم بگونه ای مردمی پای کار آمدند که همین هم رمز موفقیت اقدامات این آنها در حوزه اربعین می باشد.
قدردانی از مردم و مسؤلان عراقی
اسماعیلی افزود: در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این آمادگی را در حوزه اربعین حسینی داریم که اقدامات و هماهنگی های اجرایی را در زمینه اربعین حسینی مدنظر قرار دهیم.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از مردم و مسؤلان عراق در روزهای اربعین حسینی اظهار داشت: برخی مسایل محدود در ایام اولیه به سبب این بود که میزان خدمات ما با تسهیل گری هم وزن نبود؛ زائرین زودتر از طریق اندازی مواکب به سفر اربعین عزیمت کرده بودند که برخی مسایل پدید آمد که به سرعت رفع شد؛ همه امکانات مردمی شامل اسکان، تغذیه و..... هم افتتاح شد و خوشبختانه هیچ مشکلی دراین زمینه دیده نشد و به لطف امام حسین (ع)و خاندان عصمت و طهارت تمامی مسائل و مشکلات به سرعت رفع شد.
حضور چندین میلیونی در کربلا وصف ناپذیر است
وی با اعلان اینکه حضور میلیونها نفر در شهر کم جمعیت کربلا در روزهای اربعین حسینی وصف ناپذیر است، اظهار داشت: این شبیه به یک معجزه است و بی گمان همه ما از نعمت ولایت خاندان بهره مند هستیم.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسامی خطاب به اعضای ستاد اربعین سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: همین نزدیکی شما به مردم و زائرین عامل موفقیت شما است، مسؤلان و کارگزاران باید خویش را با مردم بدانند و از آنها دور نباشند.
دولت مردمی در همه اجزا به مردم نزدیک است
وی ادامه داد: دولت مردمی هم نشان داده که در همه اجزا به مردم نزدیک است و همیشه به دنبال رفع دغدغه های مردم می باشد و نمونه آنرا در خدمات رسانی و تلاش شبانه روزی و سفرهای استانی در کشور شاهد می باشیم و در روزهای اربعین هم دست اندرکاران دولت در جهت تسهیل امور زایران و عاشقان خاندان عصمت و طهارت تلاش کردند.
بهره جویی از موسسات مردمی در خدمت به زائرین اربعین
عضو کابینه دولت سیزدهم اظهار داشت: میتوان در سنوات آتی هم از ظرفیت های موسسات مردمی و سایر توانایی های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در زمینه خدمت رسانی به زائرین اربعین بهره جست.


تاکید برتشکیل کمیته ای جهت بررسی و صدمه شناسی عملیات اربعین
وی بر صدمه شناسی عملیات اربعین و ارائه گزارش به مسؤلان کشور از جانب سازمان حج وزیارت تصریح کرد و اظهار داشت: روند تشکیل کمیته ای جهت بررسی و صدمه شناسی عملیات اربعین حسینی صورت گیرد تا این مورد مهم در جلسه شورایعالی حج وزیارت که با حضور رئیس جمهوری برگزار می شود، مطرح گردد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: صدمه شناسی و عرضه نقطه نظرات و پیشنهادات در مورد اربعین در جلسه شورایعالی حج وزیارت تاثیرات بسزایی در بهبود روند خدمت رسانی را بدنبال دارد.
تلاش آحاد مردم با اخلاص پیش رفت
وی عملکرد سازمان حج وزیارت در راهنمایی زایران، ثبت نام و اعزام، راه اندازی اپ موبایلی زیارت و نظارت بر بیمه و.... را قابل قدردانی دانست.

اسماعیلی عنوان کرد: تلاش شبانه روزی دست اندرکاران باوجود بازنمایی نادرست رسانه ای، به خوبی و با اخلاص پیش رفت و اقدامات پراثر و پرثمری صورت گرفت که خدا را بابت آن شاکر هستیم.

در این نشست رئیس ستاد اربعین سازمان حج وزیارت و اعضا نز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در ستاد اربعین سازمان حج و زیارت را عرضه کردند.سازمان حج وزیارت بعنوان کمیته ثبت نام و اعزام سال جاری وظیفه ثبت نام در سامانه سماح، راهنمایی زایران و گمشدگان و نظارت بر بیمه اربعین حسینی را عهده دار بوده است و در این جهت از ظرفیت کارگزاران در راهنمایی زایران اربعین سال جاری بهره می جوید.

1401/06/29
22:23:23
5.0 / 5
413
تگهای خبر: اربعین , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم