قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیر واحد سنجش شركت كنترل كیفیت هوای تهران خبر داد

افتتاح حداقل یک ایستگاه جدید سنجش کیفیت هوای تهران تا آخر سال جاری

افتتاح حداقل یک ایستگاه جدید سنجش کیفیت هوای تهران تا آخر سال جاری

به گزارش قائم، مدیر واحد سنجش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افتتاح حداقل یک ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران تا آخر سال جاری اطلاع داد.


احمد طاهری در گفت و گو با ایسنا، درباره فقدان قابلیت سنجش ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون در بعضی ایستگاه های سنجش وضعیت هوای تهران همچون ایستگاه میدان فتح و منطقه۱۶ اظهار داشت: مرزبندی هایی که برای مناطق شهری روی زمین داریم به هیچ عنوان برای آلودگی هوا قابل استناد نیست و جانمایی ایستگاه ها و تجهیز هر ایستگاه سنجش کیفیت هوا به آنالایزرها بر مبنای مفاهیم طراحی شبکه سنجش است.
وی ادامه داد: تلاش کردیم طراحی ما بشکلی باشد که در تمام مناطق تهران حداقل یک ایستگاه را داشته باشیم و آلاینده های شاخص را اندازه گیری نماییم. در این خصوص فرآیند تکمیل ایستگاه ها را انجام دادیم.
مدیر واحد سنجش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به ذکر مثالی پرداخت و اظهارکرد: پارسال ایستگاه منطقه ۱۹ را که فاقد آنالایزر سنجش ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون بود به این آنالایزر مجهز کردیم همینطور در منطقه ۱۲ هم این کار انجام دادیم و در برنامه داریم که هم تعداد ایستگاه ها و هم آنالایزرهای ایستگاه های موجود را افزایش دهیم.
طاهری در پاسخ به سوالی در رابطه با افزایش تعداد ایستگاه های سنجش کیفیت هوای تهران هم اظهار داشت: مطابق برنامه ریزی امیدواریم بتوانیم تعداد ایستگاه ها را تا آخر سال جاری افزایش دهیم و تلاش می نماییم که بیشتر از یک ایستگاه را افتتاح نماییم.1401/10/21
08:15:34
5.0 / 5
363
تگهای خبر: برنامه , شبكه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵