قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
عضو شورای شهر تهران در تذكری عنوان كرد

جولان خودرو ها در پیاده راه شهریار

جولان خودرو ها در پیاده راه شهریار

به گزارش قائم، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از شهرداری خواست که ورود خودرو ها به پیاده راه استاد شهریار را ممنوع کند.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، جعفر تشکری هاشمی بامداد امروز در تذکر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به ارسال یک کلیپ از طرف یکی از شهروندان اظهار داشت: شهرداری تهران خیابانی را در نزدیکی تالار وحدت به نام پیاده راه استاد شهریار در پهنه رودکی ایجاد کرد و سال ۹۹ این خیابان تبدیل به پیاده راه شد و قرار بود که پاتوق هنرمندان و محلی برای تعاملات اجتماعی شهروندان باشد؛ اما متاسفانه در ماه های اخیر این محل که قرار بود پیاده راه باشد به روی خودرو ها باز شده و محلی برای جولان خودرو ها و پارکینگ شده است.
وی با اعلان اینکه شهرداری در این محل هزینه های زیادی انجام داده تا این خیابان به پیاده راه تبدیل گردد، اظهار داشت: متأسفانه بی توجهی به هزینه ها و نادیده گرفتن سیاست های انسان محورانه موجب از میان رفتن فرصت های سرزندگی شهر و بی اعتمادی شهروندان به برنامه های شهرداری شده است و از سازمان زیباسازی و شهرداری منطقه ۱۱ می خواهم که این مسیر را بر روی خودرو ها ببندند.
عضو شورای شهر تهران همین طور با اشاره به شروع سال تحصیلی اظهار داشت: به سال تحصیلی جدید نزدیک می شویم اما هنوز ستاد استقبال از مهر، آثاری از خود نشان نداده است و امیدوار هستم اقدامات بموقع صورت گیرد تا باردیگر ادعای غافلگیری و این که پیشگیری نکرده بودیم تکرار نشود و لایحه نرخ سرویس مدارس هر چه زودتر به صحن شورای شهر بیاید.
به گزارش قائم به نقل از ایسنا، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در واکنش به این تذکر اظهار داشت: امیدواریم ستاد استقبال از مهر که شنیده شده است تشکیل شده اقدامات لازم را انجام داده و گزارشی به شورای شهر بدهد، اما شفاها و کتبا درباب لایحه سرویس مدارس به شهرداری تذکر دادیم و امیدواریم آن هم هر چه زودتر به صحن علنی بیاید.
وی با اعلان اینکه ما از پیاده راه ها درست استفاده نمی نماییم، اظهار داشت: بطورمثال ۳۰ تیر قرار بود پیاده راه شود ولی حالا نمی دانیم اسمش را چه بگذاریم و عده ای وسط خیابان می خورند و می نوشند در حالی که مشخص نیست چگونه تمیز می شود. چونکه آنجا شیر آب نیست و اساسا چرا باید در کنار کتابخانه، موزه و وزارت امور خارجه چنین «شکم سرایی» درست شود که جز چهره زشت چیزی ندارد.
رئیس شورای شهر تهران با اعلان اینکه متاسفانه دوستان قدیم این پیاده راه را راه انداختند و باید ساماندهی گردد، همانطور که جلوی تئاتر شهر ساماندهی شد، اظهار داشت: در مورد نحوه آبیاری درختان نیز باید بگویم باید جلسه ای با آبفا اجرا شود. چونکه درختان چیتگر درحال خشک شدن هستند و خدا رحم کند که اگر این تابستان رد شود چقدر درخت خشک می شود و باید با آبفا جلسه بگذاریم تا آب بدهند. چونکه این آب تهران است و باید برای تهران مصرف شود نه این که هزینه های بالایی گرفته شود در حالی که برای آب کشاورزی رقم های کمتری پرداخت می شود اما صحبت از پرداخت شش میلیون بجای ۸۰۰ هزار تومان به میان می آید.
منبع:

1402/05/01
10:40:45
5.0 / 5
261
تگهای خبر: برنامه , سازمان , سرویس , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم