قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم اعلام شد:

اقدامات وزارت علوم در جهت مقابله با جعل مدارك دانشگاهی

اقدامات وزارت علوم در جهت مقابله با جعل مدارك دانشگاهی

به گزارش قائم مدیركل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان اقدامات این اداره كل در جهت مقابله با جعل مدارك دانشگاهی صادره از دانشگاه های داخل كشور را شرح داد.سید عبدالحمید انگجی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اقدامات اداره كل دانش آموختگان وزارت علوم در جلوگیری از جعل مدارك دانشگاهی اظهار داشت: در جهت مقابله با جعل مدارك دانشگاهی صادره از دانشگاه های داخل كشور و استعلام های مربوطه، فرآیند الكترونیكی شدن دانشنامه ها در چارچوب «سامانه سجاد» از فروردین ۹۸ عملیاتی شده است.
وی افزود: در این رویه با اسكن QR Code مندرج در دانشنامه، توسط نرم افزارهای Reader QR Code و یا درج كد صحت ۲۰ رقمی در آدرس پرتال سازمان http: //Portal.saorg.ir ـ قسمت خدمات ـ استعلام كد صحت) مشخصات دانش آموخته در سامانه مورد اشاره توسط اشخاص حقیقی و حقوقی قابل رویت است و استعلام صحت دانشنامه و گواهینامه موقت و هم دریافت تأییدیه تحصیلی به صورت آنلاین امكان پذیر است.
مدیركل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان خاطرنشان كرد: درج كد صحت در ارزشنامه های تحصیلی خارجی هم در آینده ای نزدیك امكان پذیر است.
عدم ارزشیابی مدارك صادره از دانشگاه هایی به غیر از فهرست وزارت علوم
مدیركل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان درباره ارزیابی مدارك صادره از دانشگاه هایی كه در فهرست وزارت علوم قرار ندارند هم اظهار داشت: مدارك صادره از دانشگاه هایی كه در لیست مورد تأیید اداره كل دانش آموختگان قرار ندارد قابل ارزشیابی نیست.
وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد انتخابات مجلس و اینكه آیا وزارت كشور درباره اعتبار مدارك نیمه حضوری، مجازی ثبت نام كنندگان انتخابات از وزارت علوم استعلام می كند اظهار داشت: ضروریست در این خصوص از وزارت كشور سوال فرمایید.


منبع:

1398/10/21
14:39:09
5.0 / 5
4256
تگهای خبر: خدمات , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم