قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در مقیاس آزمایشگاهی محقق شد؛

ساخت كیتی برای جداسازی سلول های سرطانی در خون

ساخت كیتی برای جداسازی سلول های سرطانی در خون

قائم: متخصصان كشور موفق به تولید نمونه كیتی برای جداسازی و شمارش سلول های سرطانی در خون فرد بیمار شدند كه كمك بزرگی برای پزشكان است تا از شیوه درمان خود اطمینان یابند.به گزارش قائم به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی رحیمیان از اعضای یک تیم فناور اظهار داشت: در بعضی بیماران مبتلا به سرطان با عمل جراحی قسمتی از بافت مبتلا به بیماری برداشته می شود. بعد از جراحی درمان های بعدی مانند شیمی درمانی برای کنترل بیماری انجام می شود. در اینجا پیش از شروع شیمی درمانی سرطان شناسان با بهره گیری از کیت «سی تی سی» جداسازی و شمارش سلول های سرطانی در خون فرد بیمار را انجام می دهند.
وی بیان کرد: درمان ادامه می یابد اما بعد از گذشت زمانی باید از شیوه درمانی مطمئن شد و اینکه این شیوه درمانی اثر بخش بوده است یا خیر. پس بار دیگر نیاز به کیت «سی تی سی» است. با اندازه گیری سلول های سرطانی در خون فرد اگر تعداد آنها تغییر نکرده باشد یا با افزایش همراه باشد باید خط درمان را تغییر داد.
به گفته وی، نمونه آزمایشگاهی این محصول داخلی طراحی و ساخته شده است و با شرکت در دوره های پیش شتابدهی مرکز فناوری های همگرا معاونت علمی برای ورود به بازار آماده شدیم. این دوره ها کمک بزرگی بود تا بازار محصول را شناسایی نماییم و مطابق با نیاز مصرف کننده به تولید دست بزنیم.


منبع:

1399/04/03
15:12:23
5.0 / 5
2358
تگهای خبر: بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم