قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
جوكار:

بی توجهی به پروتكل های بهداشتی لطمه جدی را به سلامت جامعه می زند

بی توجهی به پروتكل های بهداشتی لطمه جدی را به سلامت جامعه می زند

قائم: رئیس كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها اصرار كرد كه بی توجهی به پروتكل های بهداشتی ابلاغی می تواند منجر به شیوع بیشتر بیماری گشته و حتی كنترل این بیماری را پیچیده تر كند.


محمد صالح جوکار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به لزوم توجه جدی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد: آنچه که امروز برای جامعه لازم است توجه جدی به پروتکل های بهداشتی است. امور جاری زندگی مردم و ادامه ی کارهای تولیدی باید با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گیرد. اگر مردم پروتکل های بهداشتی را جدی تلقی کنند می توانند امور روزمره خودرا با کمترین مخاطره انجام دهند و همین طور زنجیره شیوع این بیماری را قطع کنند.
ایشان سپس اظهار نمود: اما اگر مردم در این شرایط قصد داشته باشند تا به کارهای غیرضروری بپردازند و به رعایت سفارش های بهداشتی و پروتکل های ابلاغی توجهی نداشته باشند تبعات آن به نفع هیچ کس نیست.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: همه ما در یک کشتی به سر می بریم که هم در منافع آن و هم در ضرر شریک هستیم. اگر پروتکل های بهداشتی را رعایت نماییم به نفع همه افراد است، اما اگر نسبت به آن بی توجه باشیم لطمه جدی به همه افراد جامعه وارد می شود.
ایشان سپس اشاره کرد: باتوجه به شرایط موجود باید از مسافرت های غیرضرور جلوگیری شود. ما در آستانه روز اربعین هستیم و بسیاری از مردم دلتنگ هستند اما همان طوری که رهبری تاکید فرمودند می توان زیارت روز اربعین را در خانه های خود قرائت کرد. رفت و آمدها و ترددهای غیرضروری به ضرر همه افراد جامعه است.
وی افزود: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی منجر به شیوع بیشتر این بیماری شده و شاید کنترل آنرا از دست ما خارج کنند ما به پاس قدردانی از زحمات کادر درمانی و پزشکان و پرستاران که در خط مقدم مبارزه با این بیماری ایستاده اند باید پروتکل ها را جدی تلقی نماییم.
منبع:

1399/07/14
13:27:02
5.0 / 5
1693
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم