قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس كمیته علمی مقابله با كرونا تشریح كرد

تست 6 نوع واكسن كرونا در كشور

تست 6 نوع واكسن كرونا در كشور

به گزارش قائم رئیس كمیته علمی مقابله با كرونا با اشاره به اینكه ۶نوع واكسن كرونا در كشور در حال تست هستند، اظهار داشت: ما عمدا در تولید این واكسن ها جلو نمی رویم.دکتر مصطفی قانعی با اشاره به فعالیت محققان کشور در زمینه واکسن کرونا به خبرنگار مهر با اشاره به اینکه هم اکنون ۶ نوع واکسن کرونا در حال تست هستند اظهار داشت: تمام واکسن های بیماری کرونای کشور در حال تست هستند و در فاز حیوانی به سر می برند و هیچکدام از این واکسن ها در فاز کارآزمایی بالینی قرار نگرفته اند.
وی اظهار داشت: فاز حیوانی معمولاً یک ماه طول می کشد که هنوز از مرحله فاز حیوانی یک ماه نگذشته است.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا اظهار داشت: البته بعضی از این تعداد واکسن در کشور آزمایشگاهی و برخی حیوانی هستند.
قانعی تصریح کرد: ما عمداً در واکسن ها جلو نمی رویم تا ببینیم که در دنیا کدام واکسن بهتر جواب می دهد چونکه اگر روی همه این تعداد واکسن چندصد میلیارد هزینه نماییم ولی در نهایت از آن واکسن استفاده نکنیم خسارت مربوط به تولید را چه کسی می دهد.
وی اضافه کرد: ما آن قدری پول و بودجه نداریم که واکسن تولید اما از آن واکسن استفاده نکنیم.
قانعی تصریح کرد: ولی در دنیا کمپانی هایی که هزینه می کنند تا واکسن کرونا تولید شود بودجه دارند، ازاین رو هر زمان فاز ۳ را پیش بردند، اثرگذاری بهتر واکسن و کم عارضه بودن آن مشخص می شود.
وی اضافه کرد: در همین راستا ما باید نگاه نماییم کدامیک از واکسن ها بهترین اثر و کمترین عارضه را دارد تا آنرا به خط تولید برسانیم و هزینه ها را در تولید به کار بگیریم.


منبع:

1399/07/19
20:41:10
5.0 / 5
1502
تگهای خبر: بیماری , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵