قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با صدور پیامی؛

سازمان بسیج اساتید رحلت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی را تسلیت گفت

سازمان بسیج اساتید رحلت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی را تسلیت گفت

سازمان بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشوربا صدور پیامی رحلت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی (رضوان الله تعالی علیه) را تسلیت گفت.به گزارش قائم به نقل از مهر، سازمان بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشوربا صدور پیامی رحلت حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی (رضوان الله تعالی علیه) را تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لایسدها شی
رحلت عالم وارسته، مجاهد، پارسا، شجاع و انقلابی "حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی" (رضوان الله تعالی علیه) را، محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع و فضلای حوزه های علمیه، شاگردان و دوستداران و خاندان مکرم و معزز ایشان، تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.
آیت الله حاج شیخ محمد یزدی (رحمه الله علیه)، از پیشکسوتان و مبارزان دوران ستمشاهی بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز، در مسئولیت های مهم و گوناگون در خدمت به اعتلای نظام اسلامی، مجاهدت و تلاش وافر کردند.
روحانی انقلابی و باصفایی که در بیشتر از چهل سال گذشته، در برهه های حساس و حیاتی ضمن داشتن مسئولیت های بزرگ، با بصیرت، شجاعت و عقلانیت انقلابی از آرمانها و ارزشهای بنیادین انقلاب شکوهمند اسلامی دفاع کرده و اسیر محافظه کاری های بی مبنا نشد و در مقابل انحرافات و اعوجاجات روشنفکرنمایان غربزده تا روحانی نمایان مرتجع، در مقابل منافقین مسلح دهه شصت تا جریان نفوذ و برانداز دهه هشتاد و تا آخرین روزهای حیاتش با تمام وجود ایستاد و به فرمان "این عمار" مولا و مقتدایش لبیک گفت و از طعنه و ملامت ملامتگران نهراسید و چونان "عمار" فریاد بلند و رسای انقلاب اسلامی در صحنه های گوناگون بود.
حضرت آیت الله یزدی، در کنار مسئولیت های اجتماعی و سیاسی، اهل پژوهش و آموزش بود که خدمات بزرگی به ذخایر عظیم علمی حوزه های علمیه کرده و شاگردان زیادی پرورش داد.
بی شک خدمات مخلصانه و اعتقاد پاک و محکم به مبانی انقلاب اسلامی، ذخیره و توشه بزرگی برایشان خواهد بود. از خدای متعال برای این یار عزیز امام و رهبری، غفران و رضوان الهی مسالت می نمائیم.


منبع:

1399/09/21
12:46:23
5.0 / 5
743
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم