قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه مطرح كرد؛

ارتقاء جایگاه مقالات علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد

ارتقاء جایگاه مقالات علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد

به گزارش قائم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از ارتقاء جایگاه مقالات علمی و پژوهشی با اجرای طرح افزایش حق جذب سرآمدان علمی اطلاع داد.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمدمهدی طهرانچی در ادامه سفر به استان اصفهان، در نوزدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان حضور یافت.
طهرانچی در این نشست با اشاره به اینکه افزایش حق جذب سرآمدان علمی یکی از مصوبات هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار داشت: این امر منجر به بهبود و ارتقای جایگاه مقالات علمی و پژوهشی با کیفیت خواهد شد. حق جذب سرآمدان علمی در حوزه علوم و مهندسی در مقالات و ثبت اختراعات و در حوزه علوم انسانی در ارتباط با نظریه پردازی است.
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: ایجاد طرح هیأت علمی (الف) و (ب) از دیگر برنامه های اجرا شده در دانشگاه آزاد اسلامی است که در این طرح، حق مرتبه علمی اعضای هیأت علمی تمام وقت ۵۵ درصد و حق جذب آنان تا ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: رسیدگی به معیشت و حقوق و مزایای کارمندان دانشگاه، جزو اولویت های دانشگاه است. از سال قبل تابحال حقوق کارمندان حداقل ۵۰ درصد افزایش داشته و این افزایش ادامه خواهد داشت.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی ضمن اشاره به اینکه هم اکنون ۸۵ درصد آموزش عالی شهریه پرداز هستند و نظام قیمت گذاری شهریه دانشجویان هم در اختیار دولت می باشد، تاکید کرد: دولت افزایش نرخ شهریه را مدیریت و تعیین می کند و این در شرایطی است که دولت با توسعه دانشگاه های شهریه پرداز، روند قیمت گذاری شهریه را انجام می دهد و صرفا در بخش خصوصی افزایش حقوق ۲۰ درصدی و در بخش دولتی افزایش ۱۰۰ درصدی را برنامه ریزی نموده است.
وی عنوان کرد: توجه به وضعیت معیشت کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی که ۴۲ درصد آموزش عالی کشور را در بر می گیرند و حقوق آنان از محل منابع دولتی تأمین نمی گردد، بسیار حائز اهمیت بوده و بنابراین اهتمام مجلس شورای اسلامی در این خصوص بسیار ضروری می باشد.
طهرانچی افزود: ایجاد صندوق پژوهش دانشگاه با انعقاد تفاهمنامه همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی و یک بانک برای اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال وام چهار درصد به شرکتهای دانش بنیان از دیگر اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی اظهار داشت: امسال سامانه سپاری در دستور کار قرار گرفت و باوجود مشکلات مرتفع شده که در واحدهای دانشگاهی به علت پراکندگی داده ها به وجود آمد، توانمندی دانشگاه در ارتقای کیفیت تحصیل در کشور انجام شد.
طهرانچی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه جذب دانشجویان غیرایرانی و توسعه فعالیتهای بین المللی، برنامه ریزی منسجمی داشته است، خاطرنشان کرد: دانشجویانی از کشورهای عراق، آذربایجان، ترکیه و افغانستان در دانشگاه آزاد اسلامی جذب شده اند و در حال ادامه تحصیل هستند، به نحوی که تعداد دانشجویان غیرایرانی از ۹ هزار نفر در دو سال قبل به ۲۰ هزار دانشجو افزایش پیدا کرد.
وی در انتها تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) به علت موقعیت خاص کشور عراق، بعنوان هماهنگ کننده دانشجویان عراقی تعیین شد و اقدامات و فعالیتهای بسیار خوبی در این واحد دانشگاهی در این حوزه انجام شده است.


منبع:

1399/12/25
23:34:44
0.0 / 5
1273
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲