قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم اعلام شد؛

برنامه های آموزشی وزارت علوم در سال۱۴۰۰

برنامه های آموزشی وزارت علوم در سال۱۴۰۰

به گزارش قائم معاون آموزشی وزارت علوم مهم ترین برنامه این معاونت را اجرای آموزش های ترکیبی (آموزش حضوری و الکترونیکی) در سال جدید عنوان نمود.علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر مهم ترین برنامه معاونت آموزشی وزارت علوم در سال جدید را اجرای برنامه آموزشی ترکیبی (آموزش حضوری و الکترونیکی) عنوان نمود و اظهار داشت: در سال جدید ترکیبی از دو سیستم حضوری و مجازی در آموزش های دانشگاه ها به کار گرفته خواهد شد.
وی افزود: آنچه متخصصان امر بر آن تاکید دارند این است که آموزش چهره به چهره و حضوری بسیار مهم و مفید است؛ اما دستاوردهای سال قبل به ما نشان داد که باید در کنار آموزش حضوری از آموزش الکترونیکی هم بهره مند شویم. مهم ترین مبحث این است که آموزش دانشجویان حتی یک روز هم تعطیل نباشد.
معاون آموزشی وزیر علوم اضافه کرد: بر همین مبنا نظام نامه آموزش الکترونیکی برای سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ تدوین و به دانشگاه ها ابلاغ گردید.
وی افزود: بر طبق این نظام نامه اجرای دوره های ترکیبی (آموزش های حضوری و الکترونیکی) برای همه مؤسسه ها و در تمامی رشته ها با تأیید شورای دانشگاه مجاز است منتهی سهم و نسبت مجاز این آموزش ها مشخص شده است.
معاون آموزشی وزارت علوم اضافه کرد: همینطور در این نظام نامه تاکید گردیده است، زیرنظام های آموزشی مهارتی (فنی و حرفه ای و علمی-کاربردی) صرفا مجاز به استفاده از شیوه آموزش ترکیبی هستند و در دوره زمانی مدنظر این نظام نامه آموزش تمام الکترونیکی نخواهند داشت.
وی افزود: همینطور بر طبق این نظام نامه آموزش های تمام الکترونیکی برای یادگیرندگان خارجی در مؤسسه هایی که برای پذیرش یادگیرنده خارجی دارای ضوابط و شرایط لازم هستند و دست کم از تجربه سه سال آموزش الکترونیکی برخوردار می باشند با دریافت نظر موافق مرکز همکاریهای بین المللی وزارت و تصویب شورا در همه مقاطع تحصیلی مجاز است. یادگیرندگان خارجی باید بخشی از مدت تحصیل خویش را در داخل کشور بگذرانند که زمان این مدت با پیشنهاد مؤسسه و تصویب معاونت آموزشی وزارت تعیین می شود.


منبع:

1400/01/06
13:10:04
5.0 / 5
1133
تگهای خبر: آموزش , برنامه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم