قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
درباره دفاع پایان نامه صورت گرفت؛

تجمع برخی دانشجویان دكتری مقابل دانشگاه آزاد

تجمع برخی دانشجویان دكتری مقابل دانشگاه آزاد

قائم: برخی دانشجویان دکتری در جلسه با رئیس دانشگاه آزاد مشکلات خود پیرامون موضوع پیش دفاع رساله دکتری و تعهد چاپ مقالات را مطرح نمودند و طهرانچی به آنها وعده پیگیری داد.به گزارش قائم به نقل از مهر، تعدادی از دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد روز گذشته با تجمع مقابل سازمان مرکزی برای چندمین بار نسبت به حل نشدن برخی مشکلات دفاع از رساله دکتری اعتراض کردند. این تجمع در حالی اختتام پذیرفت که به نمایندگان دانشجویان اجازه داده شد، جلسه ای با رئیس دانشگاه آزاد داشته باشند.
آنطور که در بخشنامه آمده، تمامی دانشجویان دکتری که قبلاً پیش دفاع خودرا انجام داده ولی تا تاریخ ۱۵ آبان ماه ۹۹ موفق به انجام دفاع نهایی نشده اند، پیش دفاع انجام شده آنها «کان لم یکن» می شود و لازم است مجدداً پیش دفاع صورت گیرد.
اعتراض دانشجویان به همین بند از بخشنامه است آنها می گویند چرا وقتی پیش دفاع را انجام داده اند و یا حتی مقاله آنها پذیرفته شده است، دانشگاه می گوید آنرا قبول ندارد و باید باردیگر پیش دفاع را انجام دهند.
در دیدار دانشجویان معترض و طهرانچی، دانشجویان گله هایی را بر پروسه ها و رویه های بخشنامه عطف به ماسبق شده مطرح نمودند.
آنها این مساله را مطرح نمودند که در وضعیت تحریم و پاندمی کرونا، تعداد مجلات بسیار محدود معتبر داخلی در بعضی رشته های تحصیلی سبب توقف مراحل پیش دفاع و دفاع و تحمیل چند ترم اضافی و شهریه سنگین شده است.
تعهد چاپ مقالات نیز مانع زمانبر دیگری بود که در این نشست به آن اشاره شد. برخی دیگر از دانشجویان پیشنهاد غیر حضوری بودن یا تعویق تاریخ آزمون حضوری جامع پس از فروکش کردن پاندمی کرونا در وضعیت پر تلفات پاندمی کرونا را مطرح نمودند.
برخی دیگر از دانشجویان به باطل شدن بی خود پیش دفاع های خود در دانشکده ها اعتراض داشته و پیشنهاد دادند همانند دیگر دانشجویان که تا تاریخ ۱۵ دی ۹۹ طبق بخشنامه های سال ورود خود پذیرش مقاله داشتند همچنان بتوانند از رساله دفاع کنند.
رئیس دانشگاه آزاد ضمن استماع استدلالات دانشجویان، قول مساعد جهت بررسی روش اجرای پیشنهادات منطقی و رفع مشکلات دانشجویان را داد.


منبع:

1400/02/06
23:02:48
5.0 / 5
928
تگهای خبر: دكتر , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱