قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

تاسف نماینده مجلس از تاخیر در اجرای سند دانشگاه اسلامی

تاسف نماینده مجلس از تاخیر در اجرای سند دانشگاه اسلامی

قائم: عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به بخشنامه های مدیریت دانشگاه ها اشاره کرد: موضوع اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه ها متأسفانه به تأخیر افتاده است.به گزارش قائم به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی با برخی از از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشست مشترکی برگزار کرد.
نمایندگان مجلس در این نشست به ارائه نکات و نظرات و پیشنهادات خود درباره ارتباط مؤثر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با مجلس پرداختند. سید احسان قاضی زاده یکی از نمایندگان حاضر در جلسه به نقش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها پرداخت و اظهار داشت: باید در حوزه آموزش مجازی و حوزه های فکری، در نهاد سرمایه گذاری جدی شود تا این مرکز بتواند نقش مؤثری در بدنه دانشگاهی و جامعه داشته باشد.
حجت الاسلام آزادی خواه به نقش نهاد بعنوان یک پشتیبان برای مجلس پرداخت و اظهار داشت: مجموعه مجلس بعنوان نهادی که نیاز به پشتیبان دارد لازم است که نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بعنوان یکی از پشتیبان های مجلس مورد توجه قرار بگیرد. در حوزه های مختلف ما به این همراهی و همکاری نیازمندیم و خوب است دبیر خانه ای تشکیل گردد و با تناسب موضوع و کمیسیون ها با کارشناسان مربوطه در نهاد ارتباط حاصل شود.
محمد مهدی زاهدی با اشاره به بخشنامه های مدیریت دانشگاه ها اصرار کرد و اضافه کرد: موضوع اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه ها متأسفانه به تأخیر افتاده است و موضوع مهم بعدی نقش دانشگاه ها در مرجعیت علمی و تمدن سازی در این بخش باتوجه به بیانیه گام دوم است که مجلس با تمام توان آماده کمک به مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها است.
حجت الاسلام میرتاج الدینی باتوجه به نقش نهاد در بدنه دانشگاهی و جامعه اظهار داشت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها یک نهاد مبارک و انقلابی است که آثار و برکات فراوانی دارد و حضور این نهاد در دانشگاه ها یک امر لازم و لازم است و خوب است ارتباط مؤثری با انجمن های علمی بر قرار شود و ارتباط مؤثر و همیشگی دانشگاه با صنعت هم باید تقویت شود.
حجت الاسلام فلاحی در ادامه اضافه کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها باید نقش ارتباطی دانشگاه و حوزه تقنین و قانون گذاری را داشته باشد.


منبع:

1400/02/23
10:41:06
5.0 / 5
845
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴