قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون آموزشی دانشگاه پیام نور:

رشته های کم طرفدار و بدون بازار کار دانشگاه پیام نور حذف شدند

رشته های کم طرفدار و بدون بازار کار دانشگاه پیام نور حذف شدند

قائم: معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور از حذف رشته های کم طرفدار و نامتناسب با نیاز بازار آگاهی داد.مرتضی محسنی در گفتگو با خبرنگار مهر به حذف رشته های کم طرفدار و نامتناسب با نیاز بازار کار در دانشگاه پیام نور اشاره نمود و اضافه کرد: دانشگاه پیام نور توانست با اصلاح خیلی از پروسه ها گام های بسیار ارزشمندی در زمینه معاونت آموزشی بردارد و یکی از مهم ترین این فعالیت ها که برای دانشجویان آینده این دانشگاه بسیار مطلوب است، حذف رشته های کم طرفدار و نامتناسب با نیاز بازار بوده است.
وی افزود: اکنون مجوز ۴۰۰ رشته محل جدید از طرف دفتر شورای گسترش وزارت علوم صادر گردیده است که این رشته ها برای اولین بار با نگاه کارشناسانه و متناسب با نیاز بازار کار در دانشگاه پیام نور راه اندازی می شود.

اصلاح هرم اعضای هیأت علمی
وی یکی از اولویت های مهم دانشگاه پیام نور را اصلاح هرم اعضای هیأت علمی دانست و اظهار داشت: از آنجائیکه تعداد اساتید مدعو دانشگاه پیام نور طی سالهای قبل بسیار زیاد بود، دانشگاه به دنبال اصلاح این هرم به نسبت تعداد دانشجویان بود که خوشبختانه این امر محقق شد و علاوه بر آن پروسه ترفیع پایه اعضای هیأت علمی بوسیله طراحی و راه اندازی سامانه ترفیع دانشگاه بهبود یافت و از بهمن ماه سال قبل تاکنون، تعداد ۲ هزار و ۳۹ پایه ترفیع اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام نور اعطا شده است.

افزایش کارهای الکترونیکی و سامانه سپاری در دانشگاه پیام نور
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور از افزایش کارهای الکترونیکی و سامانه سپاری آنها طی ۴ سال اخیر آگاهی داد و اظهار داشت: تقریباً بیشتر کارهای این حوزه بصورت الکترونیکی در سیستم گلستان و دیگر سامانه ها به آسانی قابل انجام است.
وی اضافه کرد: راه اندازی چندین پیشخوان در سامانه گلستان، انجام خیلی از کارهای آموزشی مورد نیاز مخاطبان دانشگاه را تسهیل کرد.
وی راه اندازی سامانه مدد برای برگزاری مصاحبه پذیرفته شدگان دوره دکتری دانشگاه پیام نور، سامانه آزمون برای برگزاری تمامی آزمون های دانشگاه بصورت الکترونیکی و سامانه ترفیع را از دیگر اقدامات عنوان نمود.
محسنی اضافه کرد: با سامانه سپاری کارهای آموزشی توانستیم مصرف کاغذ را در حجم بسیار بالایی کاهش دهیم و از این جهت دانشگاه در امر تحقق مدیریت سبز نیز بسیار موفق عمل کرده است.


منبع:

1400/06/03
21:02:27
5.0 / 5
637
تگهای خبر: آموزش , دكتر , دین , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱