قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس شورای هیئات مذهبی:

دولت سیزدهم هیات های مذهبی را حمایت کند

دولت سیزدهم هیات های مذهبی را حمایت کند

به گزارش قائم تهران ایرنا رئیس شورای هیئات مذهبی کشور از دولت سیزدهم خواست تا هیات های مذهبی را از نظر ساختار مالی و مدیریتی مورد حمایت قرار دهد.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا از شورای هیئات مذهبی کشور نوشاد نوشادی ضمن اشاره به نقش مهم و اثرگذار صد هزار هیئت مذهبی در ساختار فرهنگی و اجتماعی کشور اضافه کرد: ظرفیت بی نظیر و بی بدیل هیئات مذهبی همواره در طول مبارزات پیش از انقلاب و پس از پیروزی انقلاب در همه برهه ها و صحنه ها مثال زدنی و تأثیر گذار بوده است و انتظار داریم روحیه انقلابی گری، جهادی و هیاتی در همه سطوح دولت به وضوح دیده شود و دولت سیزدهم در ساختار مدیریتی و مالی، ظرفیت هیئت ها را مورد توجه قرار دهد.


وی ضمن اشاره به این که در هشت سال دولت روحانی یک ریال به هیات های مذهبی کمک نشد، اضافه کرد: هیأت ها با مدیریت خوب مجالس و آئین های سوگواری بار دیگر حماسه آفریدند و نشان دادند که منظم ترین و مقیدترین قشر جامعه در اجرای شیوه نامه ها و دستورالعمل ها هستند.
رئیس شورای هیئات مذهبی کشور اضافه کرد: همانگونه که در دفاع از حرم، هیئات مذهبی شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و جبهه مقاومت کردند در آینده هم آمادگی کامل دارند تا در دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان نقش آفرینی کنند.
نوشادی از آمادگی هیئات مذهبی برای برگزاری مجالس دهه آخر صفر و اربعین حسینی اطلاع داد و اظهار داشت: آمادگی کامل داریم تا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی با برگزاری موکب های سلامت و ایستگاه های صلواتی در داخل کشور و مبادی مرزهای خروجی و ورودی و همینطور در اماکن مذهبی و مساجد و تکایا در سرتاسر ایران اسلامی مجالس دهه آخر صفر و اربعین حسینی را به نحو احسن و باشکوه تمام برگزار نماییم که تمهیدات لازم برای اجرایی شدن موارد مذکور هم به صورت کامل در نظر گرفته و فراهم گشته است.


منبع:

1400/06/13
22:00:56
5.0 / 5
766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳