قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

توسعه کارهای قرآنی در نیروهای نظامی و انتظامی

توسعه کارهای قرآنی در نیروهای نظامی و انتظامی

قائم: رییس سازمان دارالقرآن الکریم بر گسترش و تقویت کارهای قرآنی در سطوح مختلف نیروهای نظامی و انتظامی تاکید نمود.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا از سازمان دارالقرآن الکریم حجت الاسلام مهدی اخوان صباغ در دیدار با حجت الاسلام عبدالعلی گواهی رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن تبریک انتصاب وی در این سِمَت، بر گسترش بیش از پیش تعاملات و مناسبات میان سازمان دارالقرآن الکریم و ستاد کل نیروهای مسلح تاکید و آمادگی خودرا جهت هرگونه همکاری در حوزه کارهای قرآنی در نیروهای مسلح اعلام نمود.
وی با اشاره به اجرای برنامه های مشترک و تفاهم نامه های امضاشده ستاد کل نیروهای مسلح با سازمان تبلیغات اسلامی، به برگزاری و اجرای مفاد کارهای قرآنی شامل برگزاری دوره های مهارت آموزی سربازان در زمینه تخصصی قرآنی، دوره های تربیت کادر متخصص قرآنی ویژه کارکنان، افسران و فرماندهان نیروهای مسلح و مشارکت در برگزاری کاروان قرآنی انقلاب اشاره نمود و گسترش و تقویت کارهای قرآنی در سطوح مختلف نیروهای نظامی و انتظامی همچون خانواده آنان را مورد تاکید قرار داد.
رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن ابراز رضایت از برگزاری برنامه ها و اجرای بندهای قرآنی مربوط به تفاهم نامه های بین برای بالا بردن سطح معرفت و ایجاد روحیه معنوی در نیروهای مسلح اظهار داشت: سازمان دارالقرآن الکریم همیشه در اجرای اینطور برنامه ها و اجرای تعهدات پیشتاز بوده و با در اختیار داشتن اساتید و کارشناسان خبره قرآنی و برنامه ریزی دقیق و منسجم همیشه عملکرد موفقی داشته است.
حجت الاسلام گواهی از آمادگی این ستاد برای توسعه همه جانبه و ترویج فرهنگ غنی قرآنی در آحاد جامعه خصوصاً نیروهای مسلح و خانواده ایشان آگاهی داد و بر تقویت و گسترش روابط با سازمان دارالقرآن الکریم برای تحقق این امر اصرار کرد.
سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در چهارم شهریور طی حکمی حجت الاسلام گواهی را به ریاست عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران منصوب نمود. حجت الاسلام گواهی پیش از این مسئولیت بعنوان معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا فعالیت می کرد.
از سوابق و مسئولیت های وی می توان به نمایندگی ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (ع) تجریش، مسئول بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور، نمایندگی، ولی فقیه لشکر ۲۵ کربلا مازندران و رییس و عضو هیات امنا امامزاده صالح (ع) اشاره نمود.


منبع:

1400/06/24
15:02:34
5.0 / 5
981
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳