قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

نشست سراسری مسئولان نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد انجام شد

نشست سراسری مسئولان نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد انجام شد

قائم: نشست سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور رییس دانشگاه آزاد و رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اجرا شد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، پنجمین نشست سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بامداد امروز با سخنرانی محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و حجت الاسلام والمسلمین محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اجرا شد.
این نشست سراسری دو روزه تا روز جمعه (فردا) در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد ادامه دارد.
در این جلسه دو روزه که با حضور مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی درحال برگزاری است، سیاست ها و برنامه های دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی تشریح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین محمد شریفانی در ابتدای این همایش با تسلیت ایام اربعین حسینی و وفات حضرت محمد (ص)، اظهار داشت: زیارت اربعین به چهار بخش تقسیم می شود و حاوی ۶۰ نکته است. بخش اول این زیارت مربوط به خاصیت های عملکردی سیدالشهدا (ع) در رابطه با خدا و خلق خداست و در بخش های دیگر زیارت اربعین؛ عنایت خدا به سیدالشهدا (ع)، عملکرد دشمنان امام حسین (ع) و وظایف شیعیان و پیروان حضرت پرداخته شده که این نکات باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به فعالیت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: طی این مدت ۳۲ معاون در دانشگاه هایی که دارای بیش از ۵ هزار دانشجو هستند، منصوب شدند و اخیراً نیز تغییراتی در استانهای اردبیل، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، همدان، کرمان، کرمانشاه، هرمزگان و واحدهای نجف آباد و علوم پزشکی تهران صورت گرفته است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همچون برنامه های اجرا شده توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، می توان به برگزاری نشست های تخصصی قرآن و حدیث بصورت مستمر و هر دو هفته یکبار با حضور ۲ هزار نفر از اساتید این دانشگاه اشاره نمود. همین طور طرح اندیشه تمدن ساز نیز با حضور چهار هزار استاد دانشگاه آزاد اسلامی درحال برگزاری است. در طول این مدت ۸ پیوست درسی و یک عنوان کتاب به چاپ رسیده و ۱۵ کتاب جدید نیز در زمینه معارف در دست اقدام است.
وی با اشاره به اهم کارهای پیش رو اظهار داشت: با توجه به این که در سال شمسی جاری دو ولادت امام زمان (عج) وجود دارد، تمرکز اصلی ما بر موضوع مهدویت است که مقرر است در سه حوزه معارف، هم اندیشی و نشست های عمومی اجرائی شود. برگزاری برنامه های متنوع همچون چاپ مقالات، ساخت کلیپ های مهدوی، دلنوشته و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در زمینه دانشجویی، نشست های مهدوی با حضور اساتید و یک نشست عمومی در مسجد جمکران در دستورکار دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد.
وی افزود: با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و توجه به حفظ قرائت و تفسیر قرآن کریم، طرحی در دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و ۶۰۰ آیه قرآن استخراج شده که با تمرکز بر حفظ، قرائت و تفسیر این آیات، اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با ۸۰ درصد مفاهیم قرآنی آشنا خواهند شد.
شریفانی در آخر از حمایت های دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی از برنامه ها و کارهای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه قدردانی کرد.


منبع:

1400/07/09
11:35:01
5.0 / 5
571
تگهای خبر: اربعین , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵