قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشگاه تهران در گزارش قائم؛

کدام دانشجویان ۱۵ آبان مجاز به ورود به دانشگاه نیستند

کدام دانشجویان ۱۵ آبان مجاز به ورود به دانشگاه نیستند

قائم: معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به نحوه آموزش دانشجویان از 15 آبان و شرط حضور دانشجویان، آخرین وضعیت واکسیناسیون در این دانشگاه را تشریح نمود.سعید حبیبا در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حضوری شدن آموزش از آبان ماه توضیح داد و اظهار داشت: پیش شرط ورود دانشجویان به دانشگاه تهران و خوابگاه ها، تزریق دو دوز واکسن است.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به این که خیلی از دانشجویان در اواخر شهریور واکسن تزریق کرده اند، گفت: با احتساب بازه زمانی ۳ ماهه، دوز دوم واکسن این دانشجویان در آذرماه باید تزریق شود.
وی افزود: باتوجه به اظهارات وزیر علوم، نقطه عطف آموزش حضوری در دانشگاه تهران آبان ماه است اما درحال بررسی هستیم که ببینیم چه تعداد از دانشجویان دو دز واکسن را دریافت کرده اند.
حبیبا با بیان این مطلب که خیلی از دانشجویان دانشگاه تهران به خاطر نوع واکسن آسترازنکا که تزریق کرده اند، اظهار داشت: بدین سبب باتوجه به این موضوع، نمی توانیم پذیرای این دسته از دانشجویان در دانشگاه و در خوابگاه ها که بصورت اشتراکی هستند و خطر ابتلاء در این محیط افزایش می یابد، باشیم.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران اشاره کرد: متأسفانه یکی از معماهای ما هم اکنون همین است که نمی دانیم چه تعداد از دانشجویان دانشگاه تهران، واکسن آسترازنکا زده اند چونکه دانشجویان ساکن در شهرستان ها در شهرهای خودشان واکسن تزریق کرده اند؛ در همین راستا درحال نامه نگاری با ستاد کرونا هستیم که آمار این دانشجویان را از آنها استخراج نماییم.
وی در ادامه اشاره کرد: اگر در ورود این دسته از دانشجویان سخت گیری نکنیم ولی حتما در اسکان آنها در خوابگاه ها سخت گیری خواهیم داشت. هم اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه ساکن هستند ولی مدیریت ۱۰-۱۲ هزار دانشجو در خوابگاه خیلی مشکل تر است و پروتکل ها باید سخت گیرانه تر رعایت شود.
حبیبا اضافه کرد: هم اکنون در هر اتاق خوابگاهی یک یا دو نفر ساکن هستند و حتی اگر آموزش دانشجویان حضوری شود، بر طبق پروتکلهای ابلاغی در هر اتاق حداکثر ۴ نفر بیشتر نباید ساکن باشند؛ این در حالیست که قبل از این در هر اتاق ۵ یا ۶ نفر هم حضور داشته اند.
به گفته معاون دانشجویی دانشگاه تهران حدود ۱۰ هزار نفر از دانشجویان دز اول و دوم خودرا در دانشگاه تزریق کرده اند و حدود ۱۱ هزار نفر از اساتید، کارکنان و خانواده هایشان در دانشگاه تهران واکسینه شده اند.
وی اضافه کرد: هم اکنون تزریق دوم (واکسن سینوفارم) در دانشگاه تهران در حال انجام می باشد و فکر می نماییم تا چند روز آینده تمام کسانی که دوز اول را در دانشگاه تزریق کرده اند، دوز دوم خودرا دریافت نمایند.


منبع:

1400/07/22
12:44:54
5.0 / 5
614
تگهای خبر: آموزش , دین , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳