قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سرپرست دانشگاه خبر داد؛

برنامه های دانشگاه امیرکبیر برای ترم جدید

برنامه های دانشگاه امیرکبیر برای ترم جدید

به گزارش قائم سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: تلاش ما بر این است که امتحانات به صورت حضوری برگزار شود؛ ولو این که بازه زمانی امتحانات طولانی تر شود.سید حسن قدسی پور در گفتگو با خبرنگار مهر، یکی از اولویت های دانشگاه را بازگشایی حضوری دانشگاه عنوان نمود و اظهار داشت: آموزش در دوران کرونا به علت عدم حضور دانشجویان در دانشگاه مقداری آسیب دیده است و تمام تلاش ما بر این است که با مهیا شدن شرایط، دانشجویان در تمامی مقاطع در دانشگاه حضور پیدا کنند.
سرپرست دانشگاه امیرکبیر ضمن اشاره به این که بر برگزاری امتحانات به صورت حضوری بسیار تاکید و تمرکز داریم، تصریح کرد: تلاش ما بر این است که امتحانات به صورت حضوری برگزار گردد ولو این که بازه زمانی امتحانات طولانی تر شود.
وی افزود: درحال بررسی پیشنهادها برای بازگشایی حضوری از آبان ماه هستیم ولی هنوز به چاره واحدی نرسیده ایم؛ به صورت مثال حضور دانشجویان در دانشگاه را منوط به کارت واکسیناسیون بدانیم، با عنایت به این که عده ای واکسن نزده اند، مجبور می شویم کلاس مجازی برای این دانشجویان برگزار نماییم اما امکان این که کلاس ها هم حضوری برگزار گردد هم مجازی وجود ندارد و یا شرایط را سخت می کند.
قدسی پور اولویت دیگر دانشگاه را تمرکز بر پروژه های ارتباط با صنعت عنوان نمود و اضافه کرد: در نظر داریم در تعامل با دستگاه ها، پروژه های قوی در ارتباط با صنعت را کلید بزنیم و سایر پروژه های بر زمین مانده را پیگیری و به اتمام برسانیم. از تمامی دستگاه ها درخواست دارم پروژه های خویش را به ما اطلاع دهند تا ما تیم های متخصص خویش را برای پاسخ به نیاز آنها اعزام نماییم.
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره تعیین تکلیف طرح های کلان ملی اظهار داشت: از نظر ما طرح های کلان ملی آیه منزل نیستند که خویش را متعهد بدانیم که حتما آنها را احیا نماییم چون که از یک طرف زمان زیادی از فاکتورها گذشته و از طرفی شاید دستگاه مربوطه اولویت دیگری را به ما اعلام نماید. دانشگاه هدف خویش را رفع نیاز کشور و دستگاههای اجرایی می داند.
وی در ادامه تصریح کرد: در مورد پروژه های موجود، به توجه به وضعیتشان تصمیم گیری خواهیم کرد. یا همان طرح را ادامه خواهیم داد و یا طرح های مشابهی را در دستور کار قرار خواهیم داد.
قدسی پور راه اندازی رشته های میان رشته ای و رشته های نوظهور در دانشگاه را یکی دیگر از برنامه های جدید این دانشگاه اعلام نمود.


منبع:

1400/07/29
14:28:37
5.0 / 5
1045
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دستگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵