قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در اطلاعیه ای تشریح شد؛

جزییات پذیرش بدون آزمون ارشد در دانشگاه امیرکبیر

جزییات پذیرش بدون آزمون ارشد در دانشگاه امیرکبیر

قائم: جزییات پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه امیرکبیر، ویژه دانشجویان کارشناسی امیرکبیر اعلام گردید.به گزارش قائم به نقل از مهر، دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعداد محدودی دانشجوی واجد شرایط کارشناسی پیوسته ورودی ۹۷ دانشگاه ها و مؤسّسات آموزش عالی کشور را بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ می پذیرد که جزئیات آن به شرح زیر است.
دانشگاه اختیار دارد تعداد محدودی از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۹۷ دانشگاههای مشمول این فراخوان که بعد از شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی خود، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود با میانگین کلّ بالای ۱۶ باشند را بدون آزمون پذیرش کند.
چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته های در دوره کارشناسی ارشد با ۱۵ درصد برتر دانشجویان حائزشرایط تکمیل نشود، دانشگاه مجاز به جایگزینی فقط ۱۰ درصد برتر بعدی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته است.
متقاضیان ورودی بهمن ۹۶ به شرط دانش آموختگی در ۸ نیمسال میتوانند درخواست خودرا ارایه کنند.
طبق مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه می تواند به سبب مشکلات ناشی از بیماری کرونا برای محاسبه حدنصاب واحدهای درسی دانشجویانی که در بهمن ماه ۹۹ درحال گذراندن نیمسال ششم بوده و در سه ترم آخر حذف واحد داشته اند، با کسر حداکثر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی اقدام نماید.
متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ و طی ۸ نیمسال دانش آموخته شوند.
پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله بعد از دانش آموختگی و فقط برای همان سال امکانپذیر است و برای دانشجویان شاغل به تحصیل همزمان در دو رشته، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.
برای دانشجویانی که تغییر رشته داده اند حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می شود. مقایسه متقاضیان بعد از ۷ نیمسال تحصیلی با دانشجویان هم رشته های که بیشترین واحد درسی را با آنها گذرانده اند، انجام می شود.
مدارک دوره های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری، آموزش محور و نیز دانشگاه های غیرانتفاعی، دانشگاه های آزاد اسلامی واحد شهرستان ها، علمی کاربردی و دانشجویانی که مدارک خودرا از دانشگاه های خارج از ایران اخد نموده اند برای ورودی بدون آزمون مورد پذیرش نخواهد بود.
تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرش شده در کارشناسی ارشد بدون آزمون برمبنای بخشنامه وزارت علوم مجاز نیست. پس پس از تأیید نهایی وضعیت نهایی متقاضیان پذیرش شده امکان تغییر رشته و دانشگاه(حتی در صورت موافقت دانشگاه ها) میسر نیست.
طبق بخشنامه داخلی داشتن معدّل کلّ بالای ۱۶ الزامی است. پذیرفته شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان پس از انصراف از تحصیل در دوره روزانه مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می شوند.
ثبت نام اینترنتی متقاضیان از امروز ۱۵ آبان ماه شروع شده و تا ۱۵ آذرماه بوسیله سایت pgrad.aut.ac.ir/۳/applicant ادامه دارد و نیازی به مراجعه حضوری نیست و دانشگاه در قبول یا رد تقاضا برمبنای امتیاز مکتسبه مختار است.
پس از بررسی اولیه توسّط اداره استعدادهای درخشان و المپیادها، شماره پرونده متقاضیانی که حد نصاب امتیاز را کسب نمایند حدوداً دی ماه بوسیله وب سایت اداره استعدادهای درخشان و المپیادها اعلام میگردد و متقاضیان باید مدارک مورد نیاز این اداره که متعاقباً اعلام می شود را در تاریخ های مقرّر به این اداره تحویل دهند.


منبع:

1400/08/15
21:25:29
5.0 / 5
571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم