قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
وزیر فرهنگ تاكید كرد:

نکوداشت استاد منوچهر محمدی، بزرگداشت یاد و نام انقلاب است

نکوداشت استاد منوچهر محمدی، بزرگداشت یاد و نام انقلاب است

به گزارش قائم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استاد منوچهر محمدی را چهره علمی، انقلابی، فرهنگی، دغدغه­ مند، متخصص و متعهدکه باید او را پیشگام و پیشرو در زمینه‌ی مطالعات انقلاب اسلامی دانست توصیف کرد و اظهار داشت: نکوداشت استاد منوچهر محمدی، در واقع بزرگداشت یاد و نام انقلاب است.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی در پیامی به پاس دهه ها خدمت علمی و فرهنگی منوچهر محمدی و آیین نکوداشت مقام علمی و فرهنگی این استاد فرهیخته نوشت: آسمان پر فروغ علم و فرهنگ ایرانِ اسلامی به ستارگان درخشانی مزین شده است که با تلاش خالصانه مسیر ترقی را طی کرده­ اند و سال­ ها با آموختن و نوشتن به چهره­ هایی آشنا تبدیل گشته ­اند که نقشی جاودان در تعلیم و تربیت جوانان این آب و خاک بر جای گذاشته­ اند و استاد منوچهر محمدی یکی از این چهره­ های آشناست.
نکوداشت دانشمند فرهیخته ­ای که از آغاز آشنایی با او سال­ ها می ­گذارد، برای من خاطره­ انگیز است؛ استادی که افتخار شاگری ایشان را داشتم و همواره آثار او را دنبال می­ کردم. نام نیکوی استاد پرآوازه حوزه علوم سیاسی و روابط بین ­الملل بر کتیبه دل همه دوستداران و شاگردان ایشان حک شده است.


در این پیام که در آیین نکوداشت منوچهر محمدی قرائت شد، وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی، این استاد فرهیخته را یک چهره علمی، انقلابی، فرهنگی، دغدغه­ مند، متخصص و متعهد است که براستی باید او را پیشگام و پیشرو در زمینه مطالعات انقلاب اسلامی دانست. دکتر محمدی مدرس و آموزگار درس انقلاب و از سرآمدان انقلاب­ پژوهی است که مطالعات این حوزه را غنا بخشید. فعالیت­ های علمی و اندیشه های روشنگرانه و بالنده او توانست خدمتی شایسته و ماندگار به ایرانِ اسلامی عرضه نماید.
اکنون این اقدام پرارزش و تلاشهای خالصانه همه دست اندرکاران آئین پر معنا و عمیق نکوداشت «استاد منوچهر محمدی» شایسته تقدیر است؛ چونکه نکوداشت این پژوهشگر برجسته انقلاب اسلامی در واقع بزرگداشت یاد و نام انقلاب است.
این­جانب هم به سهم خود از ایشان و دست ­اندرکاران این مراسم قدردانی می­ کنم و امیدوارم آثار پرارزش این دانشمند فرهیخته و متعهد زمینه ­ساز گسترش مطالعات و پژوهش­ های عالمانه در زمینه‌ی انقلاب اسلامی شود. از خداوند منان طول عمر با عزت و جایگاهی سرشار از حرمت و شاگردان با کرامت برای ایشان مسئلت می ­نمایم.»
این آیین به همت مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا، مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) و با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، دانشگاه معارف اسلامی، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، انجمن علمی جامعه شناسی سیاسی ایران و هم مرکز فرهنگی و دانشگاهی امام خمینی و انقلاب اسلامی دانشگاه آزاد در مجموعه فرهنگی سرچشمه تهران برگزار و در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از آثار استاد منوچهر محمدی هم ارائه شد.


منبع:

1400/11/01
19:12:04
5.0 / 5
630
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱