قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

برگزاری جشنواره تبیین کارهای قرآنی

برگزاری جشنواره تبیین کارهای قرآنی

قائم: معاون اجرائی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن از برگزاری جشنواره تبیین کارهای قرآنی به کمک موسسات مردمی آگاهی داد.


به گزارش قائم به نقل از ایرنا، حامد منیری در همایش سراسری مدیران موسسات قرآنی کشور که پس از مراسم افتتاحیه نمایشگاه قرآن در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: درباب تبیین کارهای قرآنی با صبغه هنر چاره ای نداریم برای اینکه فضای قرآنی را جذاب تر نماییم تا توجوانان و جوانان به این سمت حرکت کنند و بتوانیم حافظان و قاریان بیشتری را تربیت نماییم و به همین دلیل جشنواره تبیین درباب کارهای قرآنی برگزار می شود.
وی اضافه کرد: در همین راستا با موسساتی که فعالیت بیشتری دارند، تفاهم نامه هایی نوشتیم و نیازمند اقدامات فاخر و نوین هستیم. همانگونه که رییس نمایشگاه قرآن اعلام نموده مقرر است 80 نوآوری در این نمایشگاه رونمایی شود و ما باید به این سمت حرکت نماییم.
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج امور قرآن و عترت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: این نوید را می دهم که برای کارهای قرآنی مشکل مالی نداریم ولی باید کارهای قرآنی دارای تازگی باشد تا بتواند جوانان را جذب نماید.
وی با اشاره به سفرهای خود به استانهای اصفهان، لرستان، خراسان رضوی، بوشهر و کرمان اظهار داشت: در این استانها با کارهای موسسات قرآنی آشنا شدم و ما جشنواره های قرآنی را شروع کردیم که تعدادی از آنها جدید است و برخی در ادامه کارهای قرآنی گذشته است.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار قرآن؛ کتاب امید و آرامش به مدت دو هفته تا جمعه نهم اردیبهشت از ساعت ۱۷ تا ۲۳: ۳۰ در مصلای امام خمینی (ره) مشتاق حضور علاقه مندان به کلام وحی و اهل بیت(ع) است. البته باتوجه به همزمانی برگزاری نمایشگاه با شب های احیا، مقرر است حدود یک تا یک و نیم ساعت زودتر غرفه های نمایشگاه به فعالیت خود اختتام دهند.


منبع:

1401/01/29
07:33:05
5.0 / 5
609
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امام , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم