قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

روایت خبرگزاری اسپانیا از شب های قدر روح مذهب در سراسر ایران در جریان است

روایت خبرگزاری اسپانیا از شب های قدر روح مذهب در سراسر ایران در جریان است

قائم: خبرگزاری ˮ افه ˮ اسپانیا در گزارشی از مراسم شب های قدر در ایران، به حضور گسترده جوانان و نوجوانان در آیین های سوگواری حضرت علی (ع) امام اول شیعیان پرداخت و نوشت که لیالی قدر از جایگاه و اهمیت بسیار بالایی برای مردم ایران برخوردارست.


به گزارش قائم به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛ در گزارش خبرگزاری افه اسپانیا آمده است: ایرانی های مومن امسال نیز مطابق معمول همه ساله در ماه رمضان با دعا برای برآورده شدن حاجات خود شب های قدر را به روز رساندند.
بر اساس اعتقاد شیعیان، در این سه شب مصادف با نزول قرآن به پیامبر اکرم (ص)، سرنوشت افراد رقم می خورد. خداوند در این شب ها دعاهای آنان را مستجاب کرده و گناهانشان را می بخشد و به همین خاطر است که شب های قدر از اهمیت بسیاری برای مومنان برخوردارست.
در زیارتگاه ( امامزاده ) علی اکبر (ع) واقع در شمال تهران ( چیذر ) جمعیت زیادی از جوانان گرفته تا سالمندان برای دعاهای شبانه گرد هم آمدند.
آقای حدادیان یکی از مسئولین این تکیه به خبرگزاری افه اظهار داشت که امیدوار است مومنان درخواست های بزرگی از خداوند داشته باشند و بطورمثال خواهان موفقیت های بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران شوند. در این شب ها غسل برای پاکیزگی و قرآن به سر گرفتن علاوه بر دعاها و نمازهای مختلف انجام می شوند.وی به خبرنگار خبرگزاری افه اسپانیا اظهار داشت: در این زیارتگاه امسال حدود شش هزار نفر در شب های قدر حضور داشتند ولی همین مرکز قبل از همه گیری کووید19 پذیرای 23 هزار نفر بود.
در این زیارتگاه 587 شهید به خاک سپرده شده اند و شهادت فرهنگی بسیار ریشه دار در اسلامی شیعی است. مشاهده قبرهای این شهدا لرزه بر تن انسان می اندازد. قبرها به یک خط هستند و روی هر یک از آنها تصویر شهید دیده می شود. در آخر ردیف قبرهای این شهدا گنبد زیارتگاه مشاهده می شود که چراغ های سبز آن روشن هستند.
این قبرها متعلق به شهدای جنگ (تحمیلی عراق مقابل ایران ) و دانشمندان هسته ای هستند که توسط اسرائیل به شهادت رسیدند. آخرین شهید مدفون در این محل پسر خود آقای حدادیان است که عضو نیروی بسیج بوده و در سال 2017 شهید شد.

خبرگزاری اسپانیا در گزارش خود می افزاید: خیلی از افرادی که جهت شرکت در مراسم قدر به این زیارتگاه آمده اند دقیقا به خاطر وجود این شهدا به اینجا می آیند. یکی از آنها به خبرگزاری افه اظهار داشت که از روح شهدا که جان خودرا در راه خدا دادند، کمک و استمداد می طلبد.
برای شیعیان روزها و شب های قدر معنای خاص دیگری نیز دارد برای اینکه در شب نوزدهم ماه رمضان امام اول آنها ( حضرت علی مقابل السلام ) ضربت خورد و دو روز بعد از آن شهید شد. بنا بر این است که در محله چیذر جایی که این زیارتگاه واقع شده، شاهد پوستر تصاویر شهدا و پارچه های سیاه که زیارتگاه با آنها پوشانده شده اند هستیم.
تقریبا همه لباس مشکی و تیره بر تن داشتند. در زیارتگاه جای سوزن انداختن نبود و مردم حتی مجبور شده بودند برای حضور در این جمع به دیوار تکیه داده و دعا بخوانند. این منطقه و این زیارتگاه مثالی از روح مذهبی است که در سراسر ایران و کلیه مراکز مذهبی در جریان است.
خانم نرگس خسروی 29 ساله به خبرگزاری افه اظهار داشت که همیشه وقت خوبی برای دعا کردن است، اما شب های قدر و دعاهای جمعی لطف دیگری دارند و خداوند همیشه خواسته هایی وی در این شب را برآورده کرده است.لازم به ذکر است که این گزارش در خبرگزاری افه، ویدئوی آن در یوتیوب و افه و گزارش مفصل آن نیز در روزنامه لاوانگواردیا انتشار یافته است.منبع:

1401/02/07
17:38:32
5.0 / 5
562
تگهای خبر: ادیان , اسلام , اسلامی , امام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵