قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیر مراكز رشد دانشگاه آزاد بیان كرد؛

حضور ۲۶ واحد فناور واحد تهران جنوب در رویداد عصر امید

حضور ۲۶ واحد فناور واحد تهران جنوب در رویداد عصر امید

مدیر مراکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب اظهار داشت: ۲۶ واحد فناور واحد تهران جنوب در رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند.به گزارش قائم به نقل از مهر، دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس خود، در جهت تحقق اهداف سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی و برای ایجاد همگرایی بین زیست بوم دانش بنیان کشور، مبادرت به برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با نام "عصر امید" کرده است.
برپایی این رویداد در محورهای مختلف کشاورزی، صنایع غذایی، ماشین آلات و تجهیزات فناورانه، اقتصاد دیجیتال و... فرصت مناسبی برای دانشگاه آزاد اسلامی است تا با استفاده از توانمندی حامیان قدرتمند، علاوه بر تقویت و ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری، همکاریهای مناسبی را تجربه کند.
نیکروز مستوفی مدیر مراکز رشد و واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در ارتباط با نحوه حضور این واحد در رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: واحد تهران جنوب قطب رشته های فنی و مهندسی استان و کشور است. از زمان ابلاغ دستورالعمل رویداد عصر امید، با برگزاری چندین پیش رویداد، موارد در ارتباط با شعارهای رویداد از راه دو مرکز رشد و فعال سازی واحدهای فناور احصا شد. همینطور از این پیش رویدادها تعداد خوبی از صاحبان ایده و استارت آپ های خلاق شناسایی و به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی معرفی گشتند.
وی اضافه کرد: ۲۶ واحد فناور در چارچوب مرکز رشد، ۴ شرکت دانش بنیان مطرح، ۴ هسته پژوهشی در زمینه های مختلفِ نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، مهندسی معکوس، صنایع قطعات خودرو، صاحبان صنایع فعال خانگی، بیشتر از ۳۰ عضو هیات علمی و تعدادی دانشجو هم از راه صنایع خلاق و از واحد تهران جنوب در این رویداد شرکت خواهند کرد.
رئیس منطقه یک مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اظهار نمود: دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهل سالگی و آغاز گام دوم خود، با تغییر رویکرد به دانشگاه مهارت محور و کارآفرین از دانشگاه های دولتی زیادی که از درآمدهای دولت ارتزاق می کنند، چند پله جلوتر است. رویداد عصر امید دانشگاه هم فرصت مغتنمی برای به نمایش گذاشتن بی واسطه جلوه های اقتدار علمی و توانمندی عملی این دانشگاه برای مردم است.
وی اضافه کرد: هدف اصلی از برگزاری رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی، معرفی ظرفیت های کارآفرینی دانشگاه در جهت تحقق اهداف، ریل گذاری جدید آن و در مرحله بعد جذب حامی مالی برای شکوفایی ایده های برتر است.
مستوفی در انتها تصریح کرد: مراکز رشد واحد تهران جنوب در میانِ ده واحد سطح یک دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد که این سطح بندی بر مبنای تعداد محصولات، قراردادها و سایر معیارهای فناوری صورت می گیرد. الان حدود ۴۵ عنوان محصول مانند موارد بهداشتی همچون ماسک توسط این شرکت ها در دست تولید انبوه است و برخی از آنها هم بزودی در چارچوب قراردهای مختلف اجاره و مشارکت دانشگاه در می آیند.

1401/02/25
10:03:01
5.0 / 5
491
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , بهداشت , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم