قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
به صورت آزمایشی؛

طراحی تست شخصیت شناسی اسلامی ایرانی برای ازدواج دانشجویی

طراحی تست شخصیت شناسی اسلامی ایرانی برای ازدواج دانشجویی

قائم: مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: تست شخصیت شناسی اسلامی ایرانی به صورت آزمایشی در سایت همرسان (سایت تسهیل و ترویج ازدواج دانشجویی ) قرار داده خواهد شد.به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، نشست همفکری و بررسی علمی و روایی پرسشنامه شخصیت اسلامی شاکله توسط اساتید عضو کمیته ی علمی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار گردید.
حجت الاسلام سیدمحمد هاشمی درباره طراحی سایت همرسان اظهار داشت: این سایت در جهت ترویج و تسهیل ازدواج دانشجویی طراحی شده است.
وی اضافه کرد: دانشجویان پس از ثبت نام در سایت به ۸۰ سوال متناظر درباره ملاک ها و معیارهای خود پاسخ داده و با استفاده از هوش مصنوعی در سایت و راهنمایی کارشناسان و مشاوران سایت، فرد با بیشترین تناسب به دانشجو معرفی می شود.
مدیر خانواده و ازدواج به این نکته اشاره نمود که تست شخصیت شناسی اسلامی ایرانی به صورت آزمایشی در سایت همرسان قرار داده خواهد شد و کاربران به صورت اختیاری این تست را می توانند تکمیل نمایند و نیم رخ شخصیتی خویش را ملاحظه نمایند لیکن این تست فعلا در معرفی افراد مؤثر نخواهد بود.
همچنین حجت الاسلام مصطفی فرح بخش رئیس اداره آموزش و مشاوره مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این جلسه عنوان کرد: ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی از اصول هفت گانه بیانیه گام دوم انقلاب و اصالت کشور ایران در فرهنگ و اعتقاد به ادیان الهی، ضرورت طراحی پرسشنامه شخصیت بومی را تقویت کرد.
وی افزود: در این خصوص اعضای کمیته ی علمی مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، پرسشنامه شخصیت اسلامی را با استفاده از منابع دینی اسلامی طراحی و پس از طی مراحل آزمایشی، رفع ضعف و اشکالات و تحقق روایی نسبت به پرسشنامه های مشابه خارجی در این جلسه عرضه کرده شد.
فرح بخش خاطرنشان کرد: پرسشنامه شخصیت اسلامی ایرانی از سال ۱۳۹۳ تابحال با ۱۳۵ سوال در مراکز مختلف مورد بررسی علمی و دریافت تائیدیه روایی بوده است.
وی در انتها اظهار داشت: پس از طراحی الگوریتم و برنامه نویسی این پرسشنامه به زبان کامپیوتر جهت استفاده دانشجویان و تحلیل شخصیت متقاضیان ازدواج، به صورت آزمایشی در سایت همرسان بارگذاری می شود.


منبع:

1401/04/07
10:07:42
5.0 / 5
319
تگهای خبر: آموزش , ادیان , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱