قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با حضور رئیس دانشگاه آزاد؛

افتتاح دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی در مشهد مقدس

افتتاح دبیرستان دخترانه علوم و معارف اسلامی در مشهد مقدس

قائم: دبیرستان دخترانه دوره دوم متوسطه علوم و معارف اسلامی (سعادت) با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد مقدس راه اندازی شد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم افتتاح دبیرستان دخترانه دوره دوم متوسطه علوم و معارف اسلامی (سعادت) بامداد امروز با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی سروری مجد مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استانهای دانشگاه آزاد اسلامی، سید محمد بطحائی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، محسن مرادی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و واحد مشهد و دیگر مسؤلان برگزار گردید.
طهرانچی در این مراسم اظهار داشت: در گذشته تمدنی کشور، مطالب بسیاری در حوزه تعلیم و تربیت داریم و در نظام آموزشی از سرمایه بی نظیری برخوردار هستیم. یکی از مشخصه های تعالیم قرآنی و خاندان (ع)، مسأله تعلیم و تربیت است. اما در دوره جدید، مدرسه ادامه دهنده شیوه های قبلی نبود و بیشتر نیازهای آن از غرب وارد نظام تربیتی کشور شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار نمود: تربیت کودکان تا جوانی سه دوره هفت ساله است که از هفت ساله سوم، تربیت اجتماعی آغاز می شود. این دوره هفت ساله سوم که بسیار هم حیاتی می باشد در سایه کنکور گرفتار چالش های جدی شده است و در دوره دانشگاه هم توجهی به آن نمی گردد. ازاین رو در این هفت سال تربیت اجتماعی مورد نظر برای نسل جوان رخ نمی دهد.
وی خاطرنشان کرد: وقتی که یک نظامی به بلوغ می رسد، نسل گذشته که آن نظام را به وجود آورده اند، بعنوان والدین آن نظام هستند و باید برای نسل بعدی که فرزندان جامعه به حساب می آیند، با دلسوزی برنامه ریزی کنند. در حوزه تعلیم و تربیت نقاط ضعف و قوت مسیر فعلی باید مشخص شود تا چالش های پیش روی نظام تربیتی کاهش پیدا کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: می توانیم در بعضی مدارس یک نظام تعلیم و تربیت واقعی را راهبری نماییم که در این مدارس باید دوره هفت ساله سوم تربیتی را پیوسته ببینیم و افراد از سن ۱۴ تا ۲۱ سال در یک جامعه و تحت نظر یک نظام آموزش ببینند. مدارس سعادت به دنبال این هستند که یک بسته هفت ساله تعلیم و تربیت را پیش روی نسل جوان قرار دهند تا تربیت اجتماعی افراد به صورت پیوسته و جامع، کامل شود.
طهرانچی ضمن اشاره به افتتاح نخستین مدرسه علوم و معارف اسلامی سعادت در شهر مقدس مشهد اظهار داشت: مدرسه بعدی سعادت هم همزمان در زابل آغاز به کار خواهد نمود.
وی تاکید کرد: حرکتی که در تعلیم و تربیت اجتماعی شروع شده است، یک حرکت نو و جدید به حساب می آید و هیچگاه ادامه دهنده مسیرهای قبلی تربیتی نیست. فضای مجازی در بعضی مسائل تأثیرگذار است، اما این تأثیرگذاری وقتی منفی خواهد شد، که ما عرصه و صحنه را برای دشمن خالی کرده باشیم.


1401/07/09
08:01:26
5.0 / 5
269
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵