قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در دو معیار آموزش و بین المللی سازی اعلام شد؛

رتبه اول دانشگاه امیرکبیر در میان دانشگاههای صنعتی کشور در ISC

رتبه اول دانشگاه امیرکبیر در میان دانشگاههای صنعتی کشور در ISC

به گزارش قائم، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی ایران توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) رتبه اول را در میان دانشگاه های صنعتی کشور به دست آورد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رتبه بندی و ارزیابی ۱۱۰ دانشگاه کشور توسط گروه رتبه بندی مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) انجام گرفت.
در این رتبه بندی، معیارهای کلی در ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در ۶ حوزه آموزش (با وزن ۳۰ درصد)، پژوهش (با وزن ۲۵ درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن ۲۰ درصد)، بین المللی سازی (با وزن ۱۰ درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن ۱۰ درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن ۵ درصد) است.
بر اساس اعلام ISI دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه مطلق یک را در میان دانشگاه های صنعتی به خود مختص کرده است.
از مجموع 6 معیار، دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دو معیار "آموزش" و "بین المللی سازی" رتبه اول را کسب نموده است.
در معیار "پژوهش" رتبه دوم، درمعیار "اثرگذاری اقتصادی" رتبه سوم و در دو معیار "فناوری و نوآوری" و "خدمات اجتماعی، زیرساخت و تسهیلات" رتبه چهارم را در میان دانشگاهای صنعتی کشور کسب کرده است.
اطلاعات مورد نیاز به منظور رتبه بندی دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی از سه طریق جمع آوری شده است: اطلاعات پژوهشی که جمع آوری آن بر عهده گروه رتبه بندی ISC است، خوداظهاری دانشگاه ها که از راه تکمیل پرسشنامه الکترونیکی رتبه بندی توسط رابطین در دانشگاه ها به دست می آید و هم برخی اطلاعات آموزشی که از راه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سازمان های زیر مجموعه در اختیار گروه رتبه بندی قرار داده می شود.
در رتبه بندی سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، مجموعا تعداد ۱۱۰ دانشگاه حضور داشتند که اطلاعات آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و برپایه مأموریت، هر یک دسته بندی شده و مورد رتبه بندی قرار گرفته اند. تفاوت این دسته بندی با رتبه بندی سالهای پیش اینست که در این دسته بندی، دانشگاه های زیرنظام به صورت مستقل هستند.
نتایج این ارزیابی در جلسه ۹۵۸ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام گردد.


منبع:

1401/08/19
11:05:42
5.0 / 5
398
تگهای خبر: آموزش , اسلام , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم