قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیر حوزه های علمیه كشور:

آموزش وپرورش در کشور جایگاه محوری داشته باشد

آموزش وپرورش در کشور جایگاه محوری داشته باشد

به گزارش قائم، مشهد ـ مدیر حوزه های علمیه کشور اظهار داشت: آموزش وپرورش در کشور باید جایگاه محوری داشته باشد و همه خودرا متعهد به کمک و پشتیبانی از این نهاد بدانند.به گزارش قائم به نقل از مهر، آیت الله علیرضا اعرافی ظهر پنجشنبه در نشست هم اندیشی سالانه ستاد همکاریهای حوزه علمیه و آموزش وپرورش در مشهد اظهار داشت: ما چیزی جز اتصال به مردم نداریم، تعامل حوزه علمیه و آموزش وپرورش حس یگانگی و تعاون است و باید کار فکری و معرفتی انجام داد.
مدیر حوزه های علمیه کشور اضافه کرد: آموزش وپرورش در کشور باید جایگاه محوری داشته باشد و همه خودرا متعهد به کمک و پشتیبانی از این نهاد بدانند.
وی اضافه کرد: حوزه علمیه نیز برمبنای نیاز آموزش وپرورش در بخش های مختلف همچون تبیین مباحث اسلامی در خدمت این نهاد است.
آیت الله اعرافی بیان کرد: اگر بخواهیم کلید هدایت باشیم، نباید سلوک معنوی را فراموش نماییم، همه در یک سنگر هستیم و هدف متعالی ساختن نسل و جامعه الهی و پیشگام در آرمانهای انقلاب اسلامی است.
مدیر حوزه های علمیه کشور اظهار داشت: گسترش دامنه همکاری حوزه علمیه و آموزش وپرورش در نظام آموزشی و تربیت دانش آموزان ضروری و نیاز امروز است.
وی بیان کرد: در نظام آموزش وپرورش باید مدیر مدرسه فردی ارزشی باشد و روی معلم نیز سرمایه گذاری شود، با همکاری حوزه علمیه باید روی تولید محتوا و توسعه بنیان های علمی کار شود و نیازهای دانش آموزان شناسایی و روی آن کار شود.
مدیر حوزه های علمیه کشور اظهار داشت: حوزه علمیه ضامن استقلال این کشور و هویت بخش به آن بوده و هست، هر زمان علما به میدان استقلال کشور پا گذاشتند، از هم گسیختگی کشور جلوگیری شد، هر جایی هم که علما را کنار گذاشتند، بیگانگان توانستند جلو بیایند.


منبع:

1401/08/27
13:29:47
5.0 / 5
469
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳