قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

کیفیت مطلوب هوای بارانی تهران

کیفیت مطلوب هوای بارانی تهران

به گزارش قائم، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (۳ دی ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز(۳ دی ماه) با عنایت به شکل گیری ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد.

با حاکمیت ناپایداری جو و بارش باران در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد. تداوم این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

شرایط ناپایداری جوی و تداوم بارش تا بامداد فردا (۴ دی ماه) از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت. وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری می کند.

با تضعیف ناپایداری جوی و کاهش تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا حدودی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا الان شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۵۷ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد همینطور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.منبع:

1401/10/03
10:25:04
5.0 / 5
417
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم