قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سازمان هواشناسی هشدار داد

افزایش آلودگی هوای تهران و کرج

افزایش آلودگی هوای تهران و کرج

به گزارش قائم، سازمان هواشناسی کشور با اخطار نسبت به پایداری جو همراه با افزایش غلظت آلاینده های جوی از امروز (۹ دی ماه) در تهران و کرج، کاهش تردد خودرو ها و پرهیز از تردد غیرضروری را سفارش کرد.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار آلودگی سطح نارنجی و ضمن اشاره به پایداری جو همراه با افزایش غلظت آلاینده های جوی از روز جمعه (۹ دی ماه) تا روز یک شنبه (۱۱ دی ماه) از سکون هوا و کاهش کیفیت هوا در تهران و کرج اطلاع داد.

از این رو افزایش شاخصهای آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده ها، کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم پیشبینی می شود.

بر همین اساس سازمان هواشناسی کشور نسبت به کاهش تردد خودرو ها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای پیشگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم سفارش کرده است.

به گزارش قائم به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.
منبع:

1401/10/09
13:50:42
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳