قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رییس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

در موضوع دارو به سمتی برویم که مردم دغدغه نداشته باشند

در موضوع دارو به سمتی برویم که مردم دغدغه نداشته باشند

قائم: به گزارش قائم، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه در حوزه پزشکی جزو کشورهای پیشرو دنیا هستیم و می توانیم دراین زمینه با کشورهای پیشرفته رقابت نماییم، اظهار داشت: در زمینه دارو باید به سمتی پیش رویم که هیچ دغدغه ای در حوزه دارو برای هموطنان ما وجود نداشته باشد.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، حسینعلی شهریاری امروز در اولین نمایشگاه سلامت بنیان، اظهار داشت: حالا وارد چهل و پنج سالگی نظام جمهوری اسلامی شدیم و ۴۵ سال است که تحریم هستیم. حتی در زمان کرونا واکسن به ما ندادند. با اینحال شاهدیم که حالا بهترین نوع واکسن های دنیا را در داخل کشور و از طرف شرکت های دانش بنیان تولید می نماییم. با واکسن هایی که داشتیم، توانستیم شرایط کشور را از نظر کرونا پایدار نماییم. در صورتیکه در آمریکا، کشورهای اروپایی، ژاپن، کره و... مرگ ومیر ناشی از کرونا همچنان بالاست.

وی با اعلان اینکه امروز دشمنان ما آمریکا و استکبار جهانی از صنعت موشکی و دفاعی ما حرف می زنند، اضافه کرد: در عین حال امروز در زمینه سلامت هم پیشرفت های زیادی داشته ایم. در حوزه تولید خیلی از داروهای های تک و تجهیزات پزشکی خودکفا شدیم و حتی به صادرکننده تبدیل گشته ایم. البته همچنان در صنعت دارو مشکلاتی داریم و نیازمان بیشتر است. باید به سمتی پیش رویم که هیچ دغدغه ای در حوزه دارو برای هموطنان ما وجود نداشته باشد. اساسا هم یقین داریم که نخبگان کشور، توان تولید تمام مواد اولیه داروها را دارند. اگر حالا تولید مواد اولیه دارویی در کشور ۳۰ الی ۴۰ درصد است، اساسا می توانیم این را به ۷۰ تا ۸۰ درصد آن هم در زمان کوتاه برسانیم.

شهریاری افزود: در حوزه دارو باید بتوانیم مقدار زیادی از هزینه های کشور و بهداشت و درمان را بوسیله داروهای های تک و تجهیزات پزشکی روز دنیا به دست بیاوریم. خوشبختانه امروز وضعیت بهداشت و درمان ما در حدی است که در هیچ موردی از اقدامات پزشکی و جراحی به خارج از کشور نیاز نداریم و حتی مردم خیلی از کشورهای منطقه و خیلی از ایرانیانی که در آمریکا و اروپا هستند، برای دریافت خدمات پزشکی بهتر به داخل کشور برگشته و خدمت دریافت می کنند.

وی با اعلان اینکه در حوزه پزشکی جزو کشورهای پیشرو دنیا هستیم و می توانیم دراین زمینه با کشورهای پیشرفته رقابت نماییم، اظهار داشت: باید بیشتر به نخبگان مان دقت نماییم. هنوز نتوانستیم آنطور که باید و شاید خصوصاً از نظر مالی خیلی از جوانان نخبه کشور را تامین نماییم که امیدوار هستم دراین زمینه هم بتوانیم اقدامات بیشتری را انجام دهیم.

شهریاری اظهار داشت: رهبری سال ها قبل اعلام نمودند که مردم زمانی که بیمار می شوند، نباید دغدغه ای جز رنج بیماری داشته باشند. اساسا دراین زمینه ما هنوز دغدغه داریم که امیدواریم با حمایت های دولت و مجلس، بتوانیم به این مساله جامه عمل بپوشیم و مشکلات مردم را در زمینه سلامت کاهش دهیم.
1401/12/08
16:42:38
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱